bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 2 lutego 2022
  • wyświetleń: 443

Może być ślisko. IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie przed oblodzeniem dla części województwa śląskiego. Alert ma pierwszy stopień (w trzystopniowej skali). W Bielsku-Białej i powiecie bielskim nadal obowiązuje ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

zima, oblodzenie, gołoledź, mróz
Może być ślisko. IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników · fot. pless.pl


- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C - informuje Bartłomiej Pietras, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 70%.

Ostrzeżenie meteorologiczne przed oblodzeniem obowiązuje w części województwa śląskiego, w tym miastach Bielsko-Biała i Tychy oraz powiatach bielskim i pszczyńskim, od godziny 20.00 w środę, 2 lutego do godziny 8.00 w czwartek, 3 lutego.

W Bielsku-Białej i powiecie bielskim nadal obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Jak głosi komunikat IMGW-PIB, "prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem do 30 km/h, w porywach do 60 km/h, z południowego zachodu skręcającym na północny zachód". Ten alert obowiązuje do godziny 6.00 w czwartek, 3 lutego.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: IMGW

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.