bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 9 lutego 2022
  • wyświetleń: 679

Ważny projekt bielskich i żywieckich uczniów o udzielaniu pierwszej pomocy

Grupa uczniów z bielskich szkół - Technikum nr 1 w Żywcu i Technikum nr 2 w Bielsku-Białej - przygotowała ważny projekt w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii". "FirstAidHeros", bo o nim mowa, ma na celu nauczenie dzieci klas szkół podstawowych 1-4, jak w poprawny sposób udzielić pierwszej pomocy. Patronat nad projektem objęły portale bielsko.info oraz Bielskie Drogi.

Reklama

Ważny projekt bielskich licealistów o udzielaniu pierwszej pomocy
Ważny projekt bielskich i żywieckich uczniów o udzielaniu pierwszej pomocy · fot. First Aid Heroes


- Projekt "FirstAidHeros" ma na celu nauczenie dzieci klas szkół podstawowych 1-4, jak w poprawny sposób udzielić pierwszej pomocy. Na terenie Bielska-Białej i okolic odwiedzimy szkoły, gdzie ratownicy medyczni w najprostszy sposób pokażą, że każdy może pomóc drugiej osobie, niezależnie od wieku. Najmłodsi zdobędą wiedze na temat między innymi RKO, omdleń czy złamań w sytuacjach codziennych. Zostaną również rozwieszone plakaty promujące nasz projekt - wyjaśnia zespół projektu, w którym znalazło się ośmiu uczniów z Technikum nr 1 w Żywcu i Technikum nr 2 w Bielsku-Białej - Magda, Bartek, Kamila, Antek, Emilka, Kuba, Karolina oraz Oliwka.

Projekt realizowany jest w ramach olimpiady ''Zwolnieni z Teorii''. - Jest to olimpiada ogólnopolska, w której każdy może zrobić własny projekt społeczny zdobywając doświadczenie oraz certyfikaty na studia i pracę. My akurat wybraliśmy pierwszą pomoc, ponieważ sądzimy, że w społeczeństwie brakuje wiedzy na ten temat - dodają licealiści z Bielska-Białej.

Informacje na temat projektu można znaleźć także w mediach społecznościowych:
  • Instagram: @first_aid_heroes
  • Facebook: FirstAidHeroes
  • Tik tok: first_aid_heroes


Poniżej publikujemy gry i krzyżówki przygotowane przez First Aid Heroes.

Gra - Pierwsza Pomoc

Partnerami projektu są portale bielsko.info oraz Bielskie Drogi, a także Fundacja Salus, GOK w Świnnej, Pessaro: Paweł Wróbel, Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej, Katering: Dominika Tlałka, Liceum nr 8 w Bielsku-Białej, Drukarnia-Schodowa, Ulter Sport oraz GOPR.

Ważny projekt bielskich licealistów o udzielaniu pierwszej pomocy
Ważny projekt bielskich i żywieckich uczniów o udzielaniu pierwszej pomocy · fot. First Aid Heroes

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.