bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 10 lutego 2022
  • wyświetleń: 2117

[FOTO] Policjanci kontrolowali przejścia dla pieszych dronem

Mundurowi z bielskiej drogówki w codziennej służbie wykorzystują różne środki techniczne do walki z „piratami drogowymi” między innymi policyjnego drona. Bezzałogowy statek powietrzny jest używany w codziennej służbie do kontroli miejsc, gdzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest szczególnie narażone. Dla sprawców najbardziej niebezpiecznych zachowań na drodze nie może być pobłażania.

Dron policja
fot. KMP Bielsko-Biała


W środę policjanci z bielskiej drogówki prowadzili działania związane z bezpieczeństwem na oznakowanych przejściach dla pieszych. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Przede wszystkim sprawdzali, czy przestrzegają oni obowiązujących przepisów oraz właściwe reagują na pieszych, umożliwiając im bezpieczne przejście, stosują się do zakazu wyprzedzania na oznakowanych przejściach dla pieszych. Policjanci przyglądali się też zachowaniu samych pieszych. Sprawdzali, czy nie wchodzą oni wprost pod jadące pojazdy oraz, czy przestrzegają obowiązujących przepisów podczas przechodzenia przez jezdnię.

Dron policja
fot. KMP Bielsko-Biała


Mundurowi podczas działań wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny policji. Operatorzy drona monitorowali rejony przejść dla pieszych i kiedy zaobserwowali wykroczenie, powiadamiali najbliższy patrol, który zatrzymywał do kontroli drogowej pojazd lub legitymował pieszego.

Policjanci podczas działań ujawnili 70 wykroczeń drogowych głównie polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości, nieprawidłowym wyprzedzaniu na przejściach dla pieszych, niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej. Warto tutaj zaznaczyć, że za pomocą drona na chwilę obecną nie można zmierzyć prędkości.

Operatorzy policyjnego drona ujawnili również wykroczenia polegające na zajmowaniu przez kierujących lewego pasa ruchu podczas gdy prawy pas był wolny. Stróże prawa zarejestrowali także nieprawidłowe zachowania pieszych, którzy popełnili drogowe wykroczenia podczas korzystania z przejść dla pieszych.

Dron policja
fot. KMP Bielsko-Biała

sid / bielskiedrogi.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.