bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 12 lutego 2022
  • 13 lutego 2022
  • wyświetleń: 9068

[FOTO, WIDEO] W obrębie byłego Tesco obowiązuje tzw. prawa ręka!

Kilka dni temu na drogach wokół byłego Tesco przy ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej, nastąpiła istotna zmiana organizacji ruchu. To informacja od Mirka, który słusznie uznał, że to temat ważny do nagłośnienia. Zniknęły znaki określające pierwszeństwo, więc obowiązuje tzw. zasada prawej ręki (skrzyżowanie równorzędne - pojazd nadjeżdżający z prawej strony ma pierwszeństwo). Ze świeczką szukać tego, kto stosuje się do nowych zasad. Zdecydowana większość kierowców jeździ na pamięć.

Reklama

zmiana organizacji ruchu koło byłego Tesco na ul. Warszawskiej - 11.02.2022 · fot. Bielskie Drogi


Znaki zniknęły m.in. bezpośrednio na wyjeździe z parkingu, jak i na dojeździe do drogi łączącej główne skrzyżowanie z Castoramą. Choć sklep Tesco jest już od dawna zamknięty, to w budynku funkcjonują inne punkty usługowo-handlowe m.in. punkt odbioru zamówień internetowych sklepu Media Expert, oraz punkt odbioru zamówień meblowych Black Red White. W związku z tym nie brakuje samochodów, które wjeżdżają i wyjeżdżają z terenu byłego centrum handlowego, choć z pozoru obiekt wygląda na opustoszały.

Wczorajsza obserwacja dwóch wspomnianych skrzyżowań pokazała, że żaden kierowca jadący od strony głównego skrzyżowania (z sygnalizacją świetlną) w stronę Castoramy, nie ustąpił pierwszeństwa wyjeżdzającym od strony byłego Tesco. Warto mieć to na uwadze i bacznie obserwować drogę. Jazda na pamięć nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.Na wyjeździe z terenu stacji benzynowej Moya i restauracji KFC jest znak A-7 "ustąp pierwszeństwa". Rondo koło Castoramy także funkcjonuje według standardowych zasad, czyli pojazd będący na rondzie ma pierwszeństwo.

sid, jb / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.