bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 16 lutego 2022
  • 17 lutego 2022
  • wyświetleń: 3393

Zbliża się orkan Dudley. Będzie wiać do 115 km/h!

Orkan Dudley, który w nocy ze środy na czwartek oraz w czwartek przemieszczać się będzie znad Morza Północnego nad Bałtyk, przeniesie wietrzną oraz dynamiczną aurę także w naszym regionie. Dynamiczna pogoda będzie nam towarzyszyć do soboty. IMGW-PIB wydało pierwsze ostrzeżenia meteorologiczne.

wiatr, wichura
Zbliża się orkan Dudley. Będzie wiać do 115 km/h! · fot. UM Tychy


- Od późnego wieczora w środę Polska stopniowo dostawać się będzie pod wpływ niżu Dudley, co skutkować będzie wzrostem różnicy ciśnienia nad naszym krajem, a tym samym zwiększaniem się prędkości wiatru. Ponadto z niżem tym związany będzie układ frontów atmosferycznych przemieszczający się z zachodu na wschód. Układ ten przyniesie początkowo intensywne opady deszczu, głównie na północy kraju, a później również burze - informuje IMGW.

Zbliża się orkan Dadley. Będzie wiać do 115 km/h!
Zbliża się orkan Dudley. Będzie wiać do 115 km/h! · fot. IMGW


W związku z prognozami Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem. - Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, miejscami w porywach do 115 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy prognozowane są w dzień. W nocy z czwartku na piątek porywy stopniowo będą słabły. Silnym porywom wiatru w nocy jak i w dzień towarzyszyć będą burze - informuje dyżurny synoptyk instytutu, Bartłomiej Pietras. Powyższy alert obowiązuje na terenie całego województwa śląskiego od godziny 23.00 w środę, 16 lutego do godziny 23.00 w czwartek, 17 lutego.

Zbliża się orkan Dadley. Będzie wiać do 115 km/h!
Zbliża się orkan Dudley. Będzie wiać do 115 km/h! · fot. IMGW


Jednak niestabilna pogoda z silnym wiatrem będzie nam towarzyszyć aż do soboty. Jak dodaje IMGW, wtedy nad Bałtykiem przemieszczał się będzie kolejny, płytki ośrodek niżowy. Najsilniejszy wiatr prognozowany jest nad morzem, choć w sobotę również w centrum i na południu kraju nie można wykluczyć porywów wiatru osiągających do 110 km/h.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: IMGW

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.