bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 20 lutego 2022
  • wyświetleń: 3918

MCM w akcji na bielskich drogach. Odnotowano 130 wykroczeń!

W czwartek na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego. Mundurowi ujawnili blisko 130 wykroczeń związanych z bezpieczeństwem pieszych. Wykorzystano specjalny pojazd tzw. ruchome stanowisko dowodzenia.

Posumowano działania nurd. Odnotowano 130 wykroczeń
Podsumowano działania NURD. Odnotowano 130 wykroczeń · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z bielskiej drogówki ujawnili blisko 130 wykroczeń w ruchu drogowym. 90 wykroczeń popełnionych zostało przez kierujących pojazdami, z których najwięcej polegało na przekraczaniu dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Stróże prawa ujawnili blisko 30 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Wykroczenia „niechronionych” polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle. Policjanci na sprawców wykroczeń nałożyli niespełna 84 mandaty karne, sporządzili 1 wniosek o ukaranie do sądu i pouczyli 34 osoby. W trakcie prowadzonych wczoraj działań specjalny radiowóz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach — tzw. ruchome stanowisko dowodzenia.

Mobilne Centrum Monitoringu, Renault Master KWP Katowice podczas działań w Szczyrku - 6.06.2020 · fot. Bielskie Drogi / Archiwum


- Ruchome Stanowisko Dowodzenia to nie zwyczajny policyjny radiowóz. Jest to komfortowo wyposażone biuro, z którego można dowodzić policyjnymi siłami. Tylna część furgonetki to pomieszczenie z miejscem dla trzech osób, których stanowiska wyposażone są w laptopy, telefony, dyktafony, nawigację, tablicę magnetyczną, monitor, drukarkę, faks i kserokopiarkę - wyjaśniają policjanci z Bielska-Białej.

Jak dodają bielscy mundurowi, pojazd wyposażony jest w podnoszony maszt antenowy i niezbędne instalacje (telefoniczna, oświetlenie). Dzięki temu sprzętowi, które rejestrowało niezgodne z przepisami zachowania kierowców, stróżom prawa udało się ujawnić aż 19 naruszeń prawa.

mp, sid / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.