bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 21 lutego 2022
  • wyświetleń: 3041

Potrącenie podczas wyprzedzania. Na drogach coraz więcej rowerów

W sobotę, 19 lutego około godziny 18.30 na ul. Wielka Puszcza w Porąbce, doszło do potracenia rowerzystki przez samochód osobowy. Stosunkowo ciepły luty sprawił, że na drogi wyjechało sporo jednośladów. Kierowcy zdążyli się już odzwyczaić od widoku cyklistów i warto przypomnieć sobie zasady związane z wyprzedzaniem tych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 39-latek kierujący samochodem marki KIA, podczas wyprzedzania zahaczył o rower 69-letniej kobiety, która poruszała się w tym samym kierunku. W niektórych lokalnych mediach pojawiła się informacja o reanimacji - nic takiego nie miało miejsca. Cyklistka doznała ogólnych obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala na profilaktyczne badania. Nic poważnego jej się nie stało.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, jednak bez wskazania winnego. Wersje obu uczestników są rozbieżne. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności. Warto przypomnieć sobie, że wyprzedzając rower należy zachować bezpieczny odstęp wynoszący min. 1 metr. Należy zawsze zakładać, że jednoślad może gwałtownie zmienić kierunek ruchu np. po wjechaniu w wyrwę w jezdni.

Na naszym kanale YouTube nie brakuje filmów od czytelników, które mogą być przestrogą dla innych w kwestii wyprzedzania rowerzystów. Trzy najważniejsze naszym zdaniem prezentujemy poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=DQIr0w8gyC0

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.