bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 17 lutego 2022
  • 21 lutego 2022
  • wyświetleń: 1706

Fragment ul. Węglowej będzie przebudowany. Jest dofinansowanie

W czwartek, 17 lutego portal czecho.pl poinformował, że zadanie polegające na przebudowie fragmentu ulicy Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach - to droga powiatowa - otrzymało 50% dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W Zarządzie Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej zapytaliśmy o szczegóły inwestycji. Na fatalny stan drogi i brud zwracają uwagę nasi czytelnicy.

Ulica Węglowa w Czechowicach-Dziedzicach - 20.02.2022
Ulica Węglowa w Czechowicach-Dziedzicach - 20.02.2022 · fot. mp / czecho.pl


W środę, 16 lutego poinformowano, które zadania otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wśród inwestycji na liście podstawowej jest przebudowa fragmentu drogi powiatowej - ulicy Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach.

Zadanie pod nazwą "Przebudowa drogi powiatowej nr 4441S Czechowice-Dziedzice-Kaniów, na długości 492 metrów bieżących w Czechowicach-Dziedzicach" otrzymało 1 853 271,5 złotych dofinansowania, co stanowi 50% kosztów inwestycji. W sumie wartość projektu to 3 706 543 złotych. Według listy zadań zatwierdzonych do dofinansowania, inwestycja zostanie przeprowadzona w terminie od lipca 2022 roku do października 2023 roku.

Ulica Węglowa w Czechowicach-Dziedzicach - 20.02.2022
Ulica Węglowa w Czechowicach-Dziedzicach - 20.02.2022 · fot. mp / czecho.pl


Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, przebudowany zostanie odcinek ulicy Węglowej od skrzyżowania z ulicą Traugutta do przejazdu kolejowego przy Urzędzie Skarbowym. - W ramach inwestycji wykonana zostanie kompleksowa przebudowa drogi, odcinkowe ujednolicenie szerokości jezdni, całkowita wymiana podbudowy oraz wykonanie nowej nawierzchni jezdni, przebudowa chodników, wymiana elementów odwodnienia oraz elementów oznakowania, wykonanie nowego trwałego oznakowania poziomego (grubowarstwowego} - wylicza ZDP. Planuje się, że przetarg dotyczący wykonania inwestycji zostanie ogłoszony wiosną.

Ulica Węglowa w Czechowicach-Dziedzicach - 20.02.2022
Ulica Węglowa w Czechowicach-Dziedzicach - 20.02.2022 · fot. mp / czecho.pl


Dzisiaj do redakcji portalu Bielskie Drogi zgłosił się czytelnik, pan Mariusz, który zwrócił uwagę na fatalny stan ulicy Węglowej oraz wszechobecny brud pochodzący z ciężarówek. - Materiały wożone przez firmy przewozowe oraz stan czystości samochodów (makabryczny) powoduje, ze droga pokryta jest warstwą pyłu, który w dni deszczowe przekształca się w bagno, natomiast w dni suche jest to miejsce potężnie zapylone. Piesze przemieszczanie po chodnikach tej drogi jest mało komfortowe tak dla obuwia, ubrań, ale nade wszystko dla płuc. Wszystko co jest zlokalizowane na tej ulicy pokryte jest wszechobecnym pyłem. Ludzie już dawno zaprzestali sprzątania swoich posiadłości, ponieważ nie ma to najmniejszego sensu - napisał czechowiczanin.

Brud na domach przy ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach
Brud na domach przy ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Nadesłane przez czytelnika / Mariusz


Dlatego też mieszkaniec Czechowic-Dziedzic zwrócił się do władz powiatu bielskiego oraz służb o zwiększenie przez policję kontroli pojazdów ciężarowych, kontroli ich czystości oraz o zabezpieczenia przewożonego ładunku. Ponadto czechowiczanin zaapelował o "wymuszenie przez Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej działań na firmach przewozowych. Chodzi o zminimalizowanie w.w. problemów poprzez zwiększenie odpowiedzialności tych firm za prowadzoną działalność i jej wpływu na środowisko oraz warunki życia lokalnej społeczności" oraz "wymuszenie na firmach przewozowych odpowiedzialności za stan dróg - okresowe sprzątanie oraz renowacja nawierzchni".

Do sprawy będziemy wracać.

mp / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.