bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 24 lutego 2022
  • wyświetleń: 3835

Inspektor WITD nie spodziewał się takiego widoku...

Zaglądając przez otwory w feldze inspektor nie spodziewał się takiego widoku. Jedno z kół naczepy nie miało zamontowanej tarczy hamulcowej. To sytuacja niedopuszczalna, by pojazd poruszał się z niekompletnym wyposażeniem - zwłaszcza jeśli chodzi o układ hamulcowy. Kierowcę z Serbii ukarano mandatem, jego pracodawcy grozi kara 2 tys. zł, oraz zatrzymano dowód rejestracyjny i zakazano dalszej jazdy.

Inspektor WITD nie spodziewał się takiego widoku...
Inspektor WITD nie spodziewał się takiego widoku... · fot. WITD Katowice


Inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego pracujący na drodze ekspresowej S-52 w Cieszynie zatrzymali do skontrolowania pojazd na serbskich numerach rejestracyjnych. Ciągnik siodłowy z naczepą wyładowany był towarem wiezionym z Serbii do Polski. Dokumenty kierowcy, przewoźnika oraz dotyczące ładunku były w porządku. Inspektorzy zwrócili także uwagę na stan techniczny pojazdu. Kontrolując stan ogumienia oraz układu hamulcowego inspektor sprawdzał każde z kół pojazdu i ku własnemu zdumieniu stwierdził, że jedno z kół naczepy nie posiada w ogóle tarczy hamulcowej. Jest to sytuacja niedopuszczalna, gdy jeden z kluczowych ze względu bezpieczeństwa układów pojazdu jest zdekompletowany.

Inspektor WITD nie spodziewał się takiego widoku...
Inspektor WITD nie spodziewał się takiego widoku... · fot. WITD Katowice


Dowód rejestracyjny naczepy został zatrzymany i jednocześnie zakazano używania naczepy w ruchu drogowym. Aby go odzyskać właściciel pojazdu musi zorganizować teraz montaż brakującego elementu, oraz wizytę w stacji diagnostycznej. Dodatkowo wobec serbskiego przewoźnika stwierdzono naruszenie, za które grozi kara 2 tys. zł. Mandatem ukarano także kierowcę.

mp / bielskiedrogi.pl
źródło: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.