bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Informacje

  • 26 lutego 2022
  • wyświetleń: 156

Pożyczka online na raty - na czym polega?

Materiał partnera:

Jeśli przeczuwamy, że jednorazowa pożyczka ze spłatą w terminie 61 dni będzie dla nas zbyt dużym obciążeniem, lub zależy nam na pożyczeniu większej ilości gotówki - warto zdecydować się na ofertę ratalnych pożyczek online. Taka pożyczka to z pewnością również duża szansa dla osób zadłużonych i nie osiągających wysokich zarobków - jest ona stosunkowo łatwa w uzyskaniu i często stanowi ostatnią deskę ratunku. Na czym polega jej fenomen?

Pożyczka online na raty - na czym polega?


Czym jest pozabankowa pożyczka ratalna?Pożyczka online na raty stanowi swego rodzaju kompromis między tradycyjną chwilówką online a kredytem bankowym, łącząc w sobie to, co najlepsze w obu opcjach.

Podobnie, jak w przypadku kredytu bankowego zaciągając pozabankową pożyczkę na raty możemy bowiem liczyć na stosunkowo wysoką kwotę pożyczki (nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych) i rozbicie płatności na wiele rat. Maksymalny okres spłaty takiego zobowiązania może wynosić nawet 5 lat. Dodać należy, że w obecnych czasach wiele firm pożyczkowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i w zamian za regularne płatności podobnie, jak banki umożliwia skorzystanie z np. wakacji kredytowych.

Pożyczka online na raty czerpie też z rynku chwilówek. Do jej uzyskania niezbędne są tylko podstawowe dokumenty (przede wszystkim - dowód osobisty. Nie ma konieczności przesyłania firmie pożyczkowej wyciągów z konta, czy potwierdzenia zatrudnienia od pracodawcy. Podobnie jak w przypadku chwilówek, wniosek wypełnimy nie wychodząc z domu. a pieniądze trafią na nasze konto nawet w 20 minut.

Jak otrzymać pozabankową pożyczkę na raty?Aby uzyskać finansowanie, w większości przypadków wystarczy jedynie wypełnić prosty wniosek znajdujący się na stronie internetowej pożyczkodawcy. Nie jest konieczna wizyta w oddziale, ale niektóre firmy mogą skontaktować się z nami telefonicznie (przez konsultanta lub sms-owo) w celu potwierdzenia wniosku i weryfikacji danych.

Wypełnienie wniosku nie powinno zająć nam więcej, niż 10 minut. Poproszeni zostaniemy o podanie podstawowych informacji osobistych (imię, nazwisko, wiek), oraz informacji o aktualnym miejscu zamieszkania. W dalszej części formularza zostaniemy poproszeni o podanie danych niezbędnych do zweryfikowania naszej wypłacalności - uzyskiwanych dochodów, wysokości aktywnych zobowiązań, czy wreszcie numeru rachunku bankowego.

Choć tak dogłębna weryfikacja może wydawać się niektórym przesadzona, pamiętajmy, że służy ona między innymi temu, by upewnić się, że to rzeczywiście my (a nie przestępca finansowy) ubiegamy się o pożyczkę na nasze nazwisko.

Wymagania - jak uzyskać pożyczkę?Aby pożyczka online na raty została nam wypłacona, musimy spełnić kilka następujących warunków:

  • posiadać polskie obywatelstwo
  • być w odpowiednim wieku (zazwyczaj ukończyć wystarczy 18 rok życia)
  • pozytywnie przejść weryfikację wypłacalności i zdolności kredytowej
  • mieć stałe źródło dochodów
  • posiadać aktywny numer rachunku bankowego
  • podać pożyczkodawcy nasz adres mailowy oraz numer telefon (w celu weryfikacji danych oraz ewentualnego dalszego kontaktu)


Pożyczka na raty przez internet to produkt bardzo łatwy w uzyskaniu, czego dowodem są powyższe warunki. Jeśli posiadamy stały dochód i nie jesteśmy osobami zadłużonymi, mamy naprawdę spore szanse ją uzyskać.

Może Cię zainteresować: https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczka-online-w-15-minut-ekspresowe-pozyczki/