bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 28 lutego 2022
  • wyświetleń: 11074

[FOTO] Wypadek na S-52 w Bielsku-Białej. To cud, że nikt nie zginął!

W niedzielę, 27 lutego około godziny 19.20 na S-52 w Bielsku-Białej doszło do dwóch bardzo groźnych zdarzeń drogowych. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. Droga przez blisko dwie godziny była zablokowana. Moment jednego z dwóch zdarzeń drogowych został utrwalony przez świadka za pomocą kamery samochodowej.Pierwsze zderzenie nastąpiło między pojazdami Volkswagen Golf i Citroen C1. Uczestnicy zatrzymali się na lewym pasie ruchu. Oba pojazdy były znacznie uszkodzone i nie mogły zjechać na pobocze. Po chwili doszło do kolejnej kraksy. Rozpędzony samochód maki Audi Q5 najechał na tył Peugeota 206. Siłą odrzutu Peugeot uderzył w Citroena z wcześniejszej kolizji. To cud, że nikt nie zginął. Na nagraniu widać jak mężczyzna dosłownie w ostatnim momencie odskakuje na bok.

Poszkodowanym udzielono pomocy medycznej. W szpitalu pozostała pasażerka Citroena. Życiu kobiety nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, ale konieczna okazała się dalsza diagnostyka i leczenie. Droga przez ponad godzinę była zupełnie nieprzejezdna w obu kierunkach. Dopiero po ponad półtorej godziny udało się częściowo przywrócić ruch. Utrudnienia łącznie trwały blisko trzy godziny.

Jak wyjaśnia asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej, całe to zamieszanie podzielono na dwa odrębne zdarzenia. Pierwsze jest traktowane w kategorii wypadku drogowego, natomiast drugie jako kolizja drogowa. Trwają dalsze czynności w sprawie.

Wypadek na S-52 w Bielsku-Białej - 27.02.2022 · fot. nadesłane przez czytelników

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.