bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 marca 2022
  • 9 marca 2022
  • wyświetleń: 7840

Najdroższy Maluch na świecie? Auto wylicytowane za zawrotną sumę

Wczoraj zakończyła się licytacja Malucha, którego od bielszczan w prezencie otrzymał Tom Hanks. Cena Fiata 126p osiągnęła kwotę aż 83,5 tys. dolarów, co w przeliczeniu według dzisiejszego kursu tej waluty daje ponad 360 tysięcy złotych! Najwyższą kwotę zaoferował użytkownik o nicku "yulzherrera10".Fiat 126p, czyli popularny Maluch, który został podarowany Tomowi Hanksowi przez mieszkańców Bielska-Białej, został wystawiony przez legendarnego aktora na aukcji charytatywnej. Środki ze sprzedaży samochodu zostaną przekazane Elizabeth Dole Foundation, która pomaga rodzinom weteranów wojennych.

Aukcja dostępna była w serwisie bringatrailer.com. Na stronie aukcji jej organizatorzy przypominają, że samochód został podarowany Tomowi Hanksowi przez mieszkańców Bielska-Białej. Ponadto został wykończony w kolorze białym przez BB Oldtimer Garage z Bielska-Białej, a wnętrze samochodu zostało odnowione przez firmę Carlex Design z Czechowic-Dziedzic.Historia przekazania legendarnemu aktorowi Fiata 126p, czyli Malucha, sięga 2016 roku, kiedy Tom Hanks w mediach społecznościowych zamieścił zdjęcie z Maluchem - portal bielsko.info pisał o tym w tym artykule. Po kilku dniach powstała zbiórka środków na zakup Małego Fiata dla Hanksa, a samochód został dostarczony aktorowi pod koniec 2017 roku, o czym informowaliśmy tutaj. Warto także przypomnieć, że Maluch oraz akcja przekazania go Tomowi Hanksowi pomogła już szpitalowi dziecięcemu.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.