bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 4 marca 2022
  • 5 marca 2022
  • wyświetleń: 4711

[FOTO] Zima nie odpuściła. Znów ślisko i niebezpiecznie na drogach

Kierowcy chyba zdążyli się już odzwyczaić od białych i zarazem śliskich dróg. W piątek rano sypnęło śniegiem. Tylko około godziny 8.00 doszło do trzech groźnych zdarzeń drogowych. Czaniec, Porąbka i Zarzecze w powiecie żywieckim - to miejsca, do których dysponowano służby ratunkowe w związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego. Na szczęście nikt nie doznał żadnych poważnych obrażeń ciała.

Kolizja w Czańcu - 4.03.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


W Czańcu na ul. Karola Wojtyły, 41-letni kierowca Scanii podczas wymijania uszkodził trzy jadące z przeciwka samochody osobowe: Volkswagena, Toyotę i Seata. Sprawa zakończyła się na miejscu. Nie obeszło się bez sporych utrudnień. Kolizja miała miejsce na łuku drogi. Konieczne było ręczne kierowanie ruchem. Śliskie drogi i korki spowodowały, że na lawetę trzeba było czekać dłużej niż zwykle. Bez holownika nie dało się usunąć rozbitej Toyoty, która blokowała jeden pas ruchu.

Kolizja w Porąbce - 4.03.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


W Porąbce na ul. Krakowskiej doszło do czołowego zderzenia. 21-letni kierowca Fiata Punto utracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Wyglądało groźnie, ale obeszło się nawet bez interwencji pogotowia ratunkowego. Utrudnienia trwały ponad godzinę.

Natomiast w Zarzeczu koło Żywca, 65-letni kierowca Mercedesa Sprintera nie zdołał wyhamować i najechał na tył Renault Clio. Kierująca tym pojazdem oczekiwała na skręt w lewo, prawdopodobnie ze skręconymi kołami. Gdy doszło do najechania na tył, Renault zostało wyrzucone na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z Citroenem. Do szpitala przewieziono dwie osoby, jednak jak się okazało nie stało się im nic poważnego. Sprawa zakończyła się mandatem dla kierowcy Mercedesa.

Kolizja w Zarzeczu - 4.03.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Najbliższe dni to powrót zimowej aury. Wybierając się w nawet krótką podróż warto mieć to na uwadze i dostosować prędkość do aktualnych warunków drogowych.

sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.