bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 11 marca 2022
  • wyświetleń: 2376

Zbliża się modernizacja kolejnego fragmentu ul. Warszawskiej

Trwają intensywne przygotowania do modernizacji kolejnego odcinka ulicy Warszawskiej. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej posiada już od zeszłego roku decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla rozbudowy drogi powiatowej - ulicy Warszawskiej na odcinku od ulicy Piastowskiej do węzła Komorowice.

Warszawska, bielsko,
Zbliża się modernizacja kolejnego fragmentu ul. Warszawskiej · fot. MZD Bielsko-Biała


Z uwagi na duże koszty inwestycji i możliwe źródła finansowań zewnętrznych projekt wykonawczy podzielono na odcinki do realizacji. W 2021 roku zrealizowany został jeden z etapów związany z budową mostu na potoku Starobielskim przy dofinansowaniu z programu Rezerwy Subwencji Ogólnej

- W tym roku złożono wniosek na dofinansowanie etapu IVb, w zakresie którego przewidziano przebudowę jezdni wschodniej ulicy Warszawskiej na odcinku od rejonu skrzyżowania z ulicą Okrężną do skrzyżowania z ulicą Eugeniusza Kwiatkowskiego. Zaprojektowano przebudowę systemu oświetlenia i odwodnienia ulicy. Przewidywana jest również przebudowa kolidującej infrastruktury. Realizację robót budowlanych zaplanowano na miesiące od czerwca do listopada 2022 roku - informuje zastępca dyrektora ds. inwestycyjnych Miejskiego Zarząd Dróg w Bielsku-Białej Wojciech Barteczko. - Ostateczna decyzja co do realizacji zostanie podjęta po otrzymaniu informacji o dofinansowaniu - dodaje.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.