bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 21 marca 2022
  • wyświetleń: 14603

[FOTO] Masakra na S-52: trzy samochody potrąciły jelenia

W niedzielę, 20 marca około godziny 20.00 na S-52 w Bielsku-Białej, doszło do bardzo poważnego zdarzenia drogowego. W okolicy węzła z ul. Warszawską, na pasie w stronę Żywca, samochód osobowy potrącił jelenia. Truchło zwierzęcia uszkodziło dwa kolejne pojazdy. Kierowcy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami, które trwały blisko dwie godziny.

Potrącenie jelenia na S-52 w Bielsku-Białej - 20.03.2022 · fot. nadesłane przez czytelników


Jako pierwszy w biegnącego jelenia uderzył kierowca BMW X5. Siła uderzenia była potężna. Jeleń został rozerwany na strzępy, a jego wnętrzności rozwleczone po drodze na długości ok. 100m. Na leżące w ciemnościach truchło najechały samochody marki Volvo i Ford (doszło do nieznacznych uszkodzeń przodu). Na miejsce wezwano strażaków i patrol policji. Ze względów bezpieczeństwa droga została zamknięta.

Strażacy musieli dokładnie oczyścić jezdnię. Konieczne było także zorganizowanie większego pojazdu, na który można było zapakować to, co zostało z martwego zwierzęcia. W trakcie obsługi zdarzenia doszło do dwóch niegroźnych kolizji. Jedna miała miejsce na tym samym pasie ruchu (najechanie na tył w korku). Druga kolizja miała miejsce po przeciwnej stronie jezdni i była spowodowana gapiostwem.

Kolizja w Jasienicy - 19.03.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


To nie był spokojny weekend na drogach. Sporo działo się zwłaszcza wieczorami. W sobotę na ul. Strumieńskiej w Jasienicy zderzyły się dwa samochody. Kierowca Opla wymusił pierwszeństwo na kierowcy Dacii. Droga była zablokowana przez ponad godzinę, bowiem samochody były mocno uszkodzone i nie dało się ich zepchnąć na pobocze.

Natomiast w niedzielę wieczorem, niemalże w tym samym czasie co potrącenie jelenia na S-52, w Wapienicy samochód osobowy uderzył w drzewo. Świeżo upieczony kierowca nie dostosował prędkości do swoich umiejętności i warunków drogowych i wpadł w poślizg. We wszystkich powyższych przypadkach obeszło się bez rannych.

Kolizja na ul. Jaworzańskiej - 20.03.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.