bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 21 marca 2022
  • wyświetleń: 7579

[FOTO] Wzorowa postawa świadków uratowała życie rowerzysty

W poniedziałek, 21 marca około godziny 12.00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na ul. Lipowskiej w Buczkowicach. Ze zgłoszenia wynikało, że pokrzywdzony nie daje żadnych oznak życia. Na miejsce skierowano strażaków ochotników z Buczkowic, zastępy z JRG-1 w Bielsku-Białej, pogotowie ratunkowe i patrol drogówki. Wzorowa postawa świadków pozwoliła uratować życie rowerzysty.

Potrącenie rowerzysty w Buczkowicach - 21.03.2022 · fot. sid / bielskiedrogi.pl


W momencie, gdy na miejsce docierali strażacy z OSP Buczkowice, trwała już reanimacja rowerzysty. Prowadzili ją przypadkowi ludzie, którzy znaleźli się w pobliżu wypadku. Poszkodowany po chwili odzyskał funkcje życiowe, a następnie przytomność. Kontakt z nim był utrudniony - doznał licznych i poważnych obrażeń. Trafił do szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. Wstępnie wiadomo, że 74-letni kierowca Volkswagena Polo jechał od strony Godziszki. Jego rówieśnik kierujący rowerem poruszał się w tym samym kierunku. Do potrącenia doszło podczas manewru wyprzedzania. Na chwilę obecną nie wiadomo kto zawinił.

W czasie akcji ratowniczej i późniejszych czynności dochodzeniowo-śledczych policji, ruch na ul. Lipowskiej w Buczkowicach odbywał się wahadłowo.

sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.