bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 21 marca 2022
  • wyświetleń: 16699

Pokrzywdzony rozpoznał swoje felgi na innym aucie, 1 osoba w areszcie

W sobotę, 19 marca około godziny 20.00 jeden z lokalnych kierowców, który został okradziony parę miesięcy temu, rozpoznał swoje felgi na przejeżdżającym samochodzie. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Kierowca po chwili został zakuty w kajdanki i przewieziony do aresztu.

Reklama

Audi A6
Skradzione w ubiegłym roku Audi A6 · fot. nadesłane przez czytelnika


O kradzieży Audi A6 z ul. Filarowej w Bielsku-Białej pisaliśmy blisko rok temu na prośbę właściciela. Samochód znalazł się kilka dni później w Kozach. Był zdewastowany a złodziej lub złodzieje zabrali z niego wszystko co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Właściciel Audi zdążył już zapomnieć o całej sprawie, gdy nagle po roku zauważył podobne Audi z felgami, które do złudzenia przypominały te skradzione z jego pojazdu w zeszłym roku. Wezwał policję i na bieżąco podawał dyżurnemu położenie podejrzanego pojazdu. Po chwili zjawili się mundurowi, którzy zatrzymali pojazd do kontroli.

Podejrzenia okazały się w pełni uzasadnione. Same felgi nie były w żaden sposób oznaczone żeby jednoznacznie potwierdzić, że należą do pokrzywdzonego. Ten jednak wskazał policjantom rodzaj rzadko spotykanych opon i miejsca ich wcześniejszych napraw - po oględzinach wszystko się potwierdziło. Dodatkowo pod maską zatrzymanego Audi znalazł się nietypowy, markowy akumulator, który także został skradziony rok wcześniej.

Audi A6
W takim stanie po kilku dniach odnaleziono skradziony pojazd · fot. nadesłane przez czytelnika


Narkotesty przeprowadzone po zatrzymaniu podejrzanego pokazały, że mężczyzna prowadził samochód po użyciu środków odurzających. Zatrzymano mu prawo jazdy i przewieziono na badania krwi. Nawet jeśli wyniki się nie potwierdzą, to prawo jazdy nie będzie mu przez jakiś czas potrzebne. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany za wcześniejsze występki przeciw prawu i czekało na niego 10 miesięcy odsiadki. Teraz policjanci ustalają w jaki sposób zatrzymany nabył felgi i akumulator. Jeśli do obecnych zarzutów dojdzie paserstwo lub kradzież, to w więzieniu na pewno spędzi więcej niż 10 miesięcy.

Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu do czasu wyjaśnienia sprawy.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.