bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 25 marca 2022
  • wyświetleń: 14275

[WIDEO, FOTO] Drogi pod okiem drona. Odnotowano 150 wykroczeń!

W czwartek, 24 marca na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego. Sprawcy najpoważniejszych wykroczeń byli surowo karani.

Drogi pod okiem drona. Odnotowano 150 wykroczeń! - 24.03.2022 · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z bielskiej drogówki ujawnili blisko 150 wykroczeń w ruchu drogowym. - Prawie 130 popełnionych zostało przez kierujących pojazdami, z których najwięcej polegało na przekraczaniu dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Stróże prawa ujawnili kilkanaście wykroczeń popełnionych przez pieszych. Wykroczenia „niechronionych” polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle, a rowerzyści przejeżdżali przejścia lub poruszali się jednośladami bez przepisowego oświetlenia- informują mundurowi z bielskiej KMP.Policjanci na sprawców wykroczeń nałożyli niespełna 90 mandatów karnych, a także sporządzili ponad 20 wniosków o ukaranie do sądu. Nie obyło się również bez pouczeń. W trakcie prowadzonych wczoraj działań stróże prawa wykorzystali policyjnego drona, dzięki któremu ujawniono część spośród wszystkich popełnionych wykroczeń.

- Za wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych lub na nim policjanci nakładali mandaty w wysokości 1500 zł, a do kont kierowców dopisanych zostało 10 punktów karnych. Policjanci kontrolowali też, czy kierowcy nie naruszają przepisów dotyczących prawostronnego ruchu i nie nadużywają lewego pasa ruchu - przypominają policjanci z Bielska-Białej.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.