bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 28 marca 2022
  • wyświetleń: 2119

Kolejnych trzech pijanych kierowców w rękach policjantów

W miniony weekend policjanci z drogówki zatrzymali dwóch amatorów jazdy na „podwójnym gazie”, którzy spowodowali kolizje drogowe. Mundurowi z prewencji zatrzymali z kolei nietrzeźwego 27-latka, który mając cofnięte uprawnienia, w stanie nietrzeźwości prowadził osobówkę. Mundurowi apelują o trzeźwość za kierownicą.

Pijany, alkohol, alkomat, policja, kontrola
Kolejnych trzech pijanych kierowców w rękach policjantów · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


W nocy z piątku na sobotę policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej osobowe BMW którego kierujący wjechał na stacje paliw przy bielskiej ulicy Cieszyńskiej, której okolicę patrolowali stróże prawa. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu, dlatego postanowili sprawdzić kierowcę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 27-letni bielszczanin miał w organizmie blisko promil alkoholu. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych wyszło też na jaw, że prowadził pojazd pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę po południu mundurowi z drogówki zostali wezwani do kolizji drogowej na ulicy Komorowickiej w Bielsku-Białej pomiędzy dwoma samochodami osobowymi. Po sprawdzeniu trzeźwości uczestników okazało się, że 27-letni sprawca stłuczki, mieszkaniec Bielska-Białej miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Pojazd, którym się poruszał, został odholowany na policyjny parking.

W niedzielę do podobnego zdarzenia doszło na ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej. 73-letni mieszkaniec Bielska-Białej kierując osobowym audi, doprowadził do zderzenia z osobowym BMW, a następnie chciał odjechać. Został powstrzymany przez drugiego kierowcę, który uniemożliwił mu ucieczkę. Kiedy na miejsce dojechali mundurowi, sprawdzili stan trzeźwości seniora, który „wydmuchał” ponad pół promila. Stracił prawo jazdy. Za występek kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2-óch i zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo do 30 tysięcy złotych grzywny za spowodowanie kolizji. W takiej sytuacji towarzystwu ubezpieczeniowemu przysługuje roszczenie regresowe do nietrzeźwego sprawcy kolizji drogowej.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.