bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 29 marca 2022
  • wyświetleń: 3728

Poniedziałkowy zawrót głowy na drogach. Coś nie tak z ciśnieniem?

Miniony poniedziałek nie należał do spokojnych na drogach. Można było zaobserwować zwiększoną ilość kolizji i wypadków, w tym także tych bardzo poważnych. Można śmiało postawić tezę, że problemy części kierowców wynikają z gwałtownego spadku ciśnienia.

Reklama

Wykres zmiany ciśnienia w minionych dniach
Wykres zmiany ciśnienia w minionych dniach · fot. źródło: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie


Tylko wczoraj ciśnienie spadło z poziomu ok. 1006 hPa do poziomu 983 hPa. Nadwrażliwość na zmiany pogody - tak w skrócie można opisać to, co zwiemy meteopatią, lub inaczej meteoropatią. Niektóre osoby reagują na wahania warunków atmosferycznych bardzo wrażliwie. Objawy te nie są do dziś sklasyfikowane jako objawy chorobowe, a samej meteopatii nie uważa się za chorobę. Więcej na ten temat można poczytać tutaj. O wypadku na S-52 w okolicach miejscowości Gumna słyszał wczoraj chyba każdy, kto ma dostęp do Internetu i śledził bieżące wydarzenia. To jednak nie było jedne groźne zdarzenie w regionie.

Kolizja na skrzyżowaniu Żywieckiej z Bora Komorowskiego - 28.03.2022
Kolizja na skrzyżowaniu Żywieckiej z Bora Komorowskiego - 28.03.2022 · fot. nadesłane przez czytelniczkę / Angelika


Około godziny 12.00 na skrzyżowaniu Bora Komorowskiego z Żywiecką, 61-letni kierowca Fiata Punto przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, czym doprowadził do zderzenia z ciężarową Scanią. Jedna osoba trafiła do szpitala. Na szczęście bez poważnych obrażeń. Na tym nie koniec złej serii.

Kolizja na ul. Cieszyńskiej - 28.03.2022 · fot. sid / bielskiedrogi.pl


Zaledwie kilkanaście minut później na ul. Cieszyńskiej młoda kobieta kierująca Mazdą popełniła ten sam błąd. Jechała ul. Średnią od strony Jaworza i wjechała na skrzyżowanie z ul. Cieszyńską na czerwonym świetle. Pech chciał, że główną drogą jechał Hyundai. Jego kierowca próbował jeszcze ratować sytuację gwałtownym manewrem omijania by nie uderzyć centralnie w bok Mazdy. Zderzenia nie uniknął, ale być może dzięki temu kobiecie nie stało się nic poważnego. Jak się okazało, była w zaawansowanej ciąży. Na miejscu interweniowali ratownicy medyczni, którzy wykluczyli poważniejsze urazy i zagrożenie ciąży.

Popołudnie także do spokojnych nie należało. Potrącenie rowerzysty na rondzie Hulanka i potrącenie dziecka w Chybiu na ul. Bielskiej - te dwa groźne zdarzenia na szczęście nie zakończyły się tak źle, jak początkowo sądzono. Również w sąsiednich powiatach nie było spokojnie. Wieczorem w Pszczynie doszło do dwóch poważnie wyglądających kolizji. Jedna na DK-1 druga na obwodnicy miasta przy skrzyżowaniu z ul. Rybnicką.sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.