bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 2 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1500

Oblodzenie i opady śniegu. Kolejne ostrzeżenia IMGW

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało kolejne ostrzeżenia dotyczące oblodzenia i opadów śniegu dla całego województwa śląskiego. Alerty obowiązują do niedzielnego poranka.

Reklama

droga, zima, ślisko, gołoledź
Oblodzenie i opady śniegu. Kolejne ostrzeżenia IMGW · fot. pixabay.com


- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C - informuje Adam Michniewski, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Alert obowiązuje od godziny 18.00 w sobotę, 2 kwietnia do godziny 9.00 w niedzielę, 3 kwietnia.

IMGW-PIB wydało także ostrzeżenie przed opadami śniegu. W komunikacie czytamy: "Prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm". Ten alert obowiązuje do godziny 6.00 w niedzielę, 3 kwietnia.

Obydwa powyższe ostrzeżenia meteorologiczne mają pierwszy stopień (w trzystopniowej skali) i obowiązują na terenie całego województwa śląskiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk szacuje się na 80%.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.