bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 6 kwietnia 2022
  • 7 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 42550

Policyjny pościg w mieście. Sprawca zatrzymany, 2 uszkodzone radiowozy

W środę, 6 kwietnia około godziny 20.30 na ulicach Bielska-Białej doszło do policyjnego pościgu. Do kontroli nie zatrzymał się kierowca Renault Megane. Na ul. Cieszyńskiej policjanci staranowali uciekiniera, który został zatrzymany. Uszkodzone są dwa nieoznakowane radiowozy, w tym BMW bielskiej drogówki wyposażone w wideorejestrator.

Finał policyjnego pościgu na ul. Cieszyńskiej - 6.04.2022 · fot. Bielskie Drogi


Pościg rozpoczął się na ul. Piotra Skargi, gdzie funkcjonariusze z pionu kryminalnego zauważyli podejrzanego. Był on im znany z wcześniejszych występków. Chcieli go skontrolować. Gdy ten zorientował się, że policjanci chcą dokonać kontroli zaczął uciekać. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, łamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Jechał bardzo agresywnie przez kilka długich minut (kluczył ulicami Cieszyńską, Browarną, Sobieskiego, Konopnickiej). Policjanci podjęli decyzję o siłowym zatrzymaniu niebezpiecznego uciekiniera. Na ulicy Cieszyńskiej zorganizowano blokadę.

Żadnemu z funkcjonariuszy nic się nie stało. Nie ucierpiała też żadna postronna osoba. Ranny w głowę został natomiast 29-letni kierowca Renault, który w asyście policji trafił do szpitala na badania. Pobrano mu także krew do analizy. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że był pod wpływem alkoholu i substancji odurzających. Podczas zatrzymania stawiał czynny opór. W trakcie przeszukania ujawniono przy nim zabronione substancje psychoaktywne.

Policjanci pod nadzorem prokuratury przeprowadzili czynności na miejscu kolizji. Trwa wyjaśnienie szczegółowych okoliczności zdarzenia. 29-latek nie miał prawa jazdy. Jeździł autem mimo aktywnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.