bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 8 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 5377

[FOTO] Ciężarówki przeładowane drewnem pod lupą "krokodyli"

Pojazdy ciężarowe po brzegi załadowane drewnem wzięli pod lupę inspektorzy śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Pięć skontrolowanych transportów okazało się mocno przeładowanych. Najcięższe ciężarówki ważyły o 6 t za dużo. Ich kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Kontrola w Cieszynie - 5.04.2022
Kontrola w Cieszynie - 5.04.2022 · fot. ITD


We wtorek (5 kwietnia) inspektorzy z wodzisławskiego oddziału śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali ciężarówki, którymi przewożone było drewno. Do sprawdzenia norm wagowych wytypowali pięć załadowanych po brzegi zespołów pojazdów, które wjeżdżały do Polski przez przejście graniczne w Cieszynie - Boguszowicach.

Przypuszczenia inspektorów ITD co do załadunku surowca w nadmiernej ilości, potwierdziły się w każdym z przypadków. Dopuszczalna masa całkowita zespołów pojazdów była przekroczona o kilka ton. Jeden z rekordzistów ważył o ponad 6 t więcej niż powinien. Dodatkowo w jego przypadku nadmiar ładunku przekroczył dopuszczalne obciążenie podwójnej osi napędowej o ponad 4 t. Inny z pojazdów ciężarowych, przeładowany także o około 6 t, normy nacisku osi miał przekroczone o 1,5 t i 1 t.

Inspektorzy śląskiej ITD ukarali kierowców mandatami karnymi, a wobec przewoźników zostały wszczęte postępowania. Łączna kwota kar finansowych grożących przewoźnikom przekroczyła 40 tys.

Kontrola w Cieszynie - 5.04.2022
Kontrola w Cieszynie - 5.04.2022 · fot. ITD

sid / bielskiedrogi.pl

źródło: ITD

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.