bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 8 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 2262

[FOTO] Na ulicy Łowieckiej trwa przebudowa gazociągu wysokiego ciśnienia

Przebudowa gazociągu o średnicy 300 mm odbywa się na odcinku około 460 metrów. Ponieważ jest to rurociąg przesyłowy, przerwanie dostaw nie wchodzi w grę. Wymaga więc zachowania najwyższego reżimu technologicznego.

Reklama

Na ulicy Łowieckiej trwa przebudowa gazociągu wysokiego ciśnienia · fot. MZD Bielsko-Biała


Wykonawca prowadzi aktualnie roboty ziemne i prace montażowe związane z posadowieniem pierwszych odcinków spawanych rur. W zakres przebudowy wchodzi także zabudowa rur ochronnych w miejscach skrzyżowań z infrastrukturą podziemną oraz pod korpusem drogowym. Podłączenie nowego odcinka do systemu odbędzie się po przeprowadzeniu prób szczelności, badań jakościowych i zakończeniu procedury odbiorów.

Najbardziej skomplikowanym i zarazem końcowym etapem robót będzie procedura przełączenia pracującego gazociągu do nowo wybudowanego odcinka. Ma to nastąpić za kilka tygodni. Równolegle na całym odcinku ul. Łowieckiej trwają prace związane z jej rozbudową. W rejonie zbiegu ulic Łowieckiej, Jeżynowej, Zwardońskiej i Antycznej formowane jest także nowe rondo. Prace postępują zgodnie z planem.

sid / bielskiedrogi.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.