bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 15 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 6175

[FOTO] Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Kaczycach

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek (14 kwietnia) tuż po godzinie 14.00 na ul. Morcinka w Kaczycach (pow. cieszyński). W zdarzeniu uczestniczyła kierująca osobowym oplem i rowerzysta. Mimo reanimacji kierujący rowerem zmarł.

Śmiertelny wypadek w Kaczycach - 14.04.2022
Śmiertelny wypadek w Kaczycach - 14.04.2022 · fot. KPP Cieszyn


Krótko po godzinie 14 przy ul. Morcinka, w rejonie skrzyżowania z utwardzoną drogą podporządkowaną, doszło do zderzenia samochodu osobowego marki opel, kierowanego przez 47-letnią kobietę, z kierującym rowerem, którym poruszał się 67-latek. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy cieszyńskiej drogówki wynika, że kierujący rowerem najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wyjeżdżając z drogi podporządkowanej uderzył w bok samochodu. Mimo podjętej na miejscu zdarzenia reanimacji rowerzysta zmarł. Kierująca samochodem osobowym była trzeźwa. Policjanci nadzorowani przez prokuratora przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Pojazdy zostały przewiezione na parking strzeżony, gdzie będą poddane szczegółowym oględzinom.

- Apelujemy po raz kolejny do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności. Szczególnie w dni, kiedy pogoda jest wręcz wymarzona do spacerów, podróży samochodem rowerem… Słońce, sucha nawierzchnia, wiosenne ciepło sprawiają, że tak istotna na drodze rozwaga i koncentracja spadają. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii - mówi asp. szt. Krzysztof Pawlik z KPP w Cieszynie. - Niezwykle ważne też jest, aby zarówno kierowcy, jak i cykliści stosowali się do znaków drogowych i znali obowiązujące przepisy. W szczególności prosimy rowerzystów o rozsądek, wyobraźnię i odpowiedzialność podczas jazdy, a do kierujących pojazdami o zwrócenie szczególnej uwagi na rowerzystów, ponieważ oni w zderzeniu z naszym samochodem nie mają najmniejszych szans - dodaje rzecznik cieszyńskich policjantów.

sid / bielskiedrogi.pl

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.