bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 15 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 792

Nie zwlekaj ze złomowaniem lub sprzedażą auta na skupie!

Materiał partnera:

Czujesz się zmęczony niekończącymi się naprawami Twojego starego auta? Zbliża się termin końca OC? Rozważ jego złomowanie lub sprzedaż. Skup aut używanych oraz tych z przeznaczeniem na auto złom to korzystne rozwiązanie, dzięki któremu szybko spieniężysz swój samochód. Pamiętaj jednak, żeby wybrać jedynie legalne usługi kasacji i skupu!

linhouse


3 powody, dla których warto zdecydować się na sprzedaż autaJeżdżenie starym gratem zdecydowanie potrafi dać w kość! Jazda samochodem, który ma już swoją świetność dawno za sobą, zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Oczywiście, jeśli nie jest to motoryzacyjny klasyk czy youngtimer, a zwykły rzęch, który przysparza nam trudności. Mimo tego bywa i tak, że czujemy z autem jakiś rodzaj niemalże emocjonalnej więzi lub po prostu przywiązujemy się do niego aż zanadto. Zwłaszcza jeśli to auto, które posiadaliśmy już jakiś kawałek czasu i na myśl o nim do głowy wracają nam wspomnienia z nim związane lub ważne sytuacje w życiu jakie wydarzały się na przestrzeni lat posiadania tegoż właśnie samochodu. Jest to absolutnie zrozumiałe, a nawet wręcz typowe, ale nie zawsze idzie w parze wraz ze zdrowym rozsądkiem. 

linhouse


Jeśli masz podobnie, i potrzebujesz sobie logicznie uzasadnić konieczność pozbycia się auta poprzez jego sprzedaż lub złomowanie, zobacz jakie są powody, dla których warto jest przemyśleć tą kwestię raz jeszcze. 

Niższe koszty napraw i eksploatacjiAuta wyprodukowane w poprzednich dekadach często potrafią pochłaniać niezliczone ilości paliwa! Mało nowoczesne silniki rzeczywiście mają opinię pancernych i wytrzymałych, ale po latach pracy i dużych przebiegach nadchodzi kres wytrzymałości wszystkiego, więc ze specyfiki dawnych rozwiązań technicznych możemy już przestać czerpać korzyści, a pozostaje nam nadal się zmagać się z ich w wadami. Chociażby w postaci niskiej sprawności energetycznej i zwiększonego, w stosunku do nowoczesnych rozwiązań spalania oleju napędowego czy benzyny. Co przy aktualnych cenach paliw może być prawdziwym wyzwaniem dla budżetu! 

Składka OCKoszt obowiązkowego ubezpieczenia OC w dużej mierze zależny jest od pojemności silnika samochodu, który chcemy ubezpieczyć. Jak zostało wspomniane wcześniej - motoryzacja z dawnych lat nie słynie z małolitrażowych oszczędnych jednostek, a więc całkiem możliwe, że pozbywając się starego samochodu, cena ubezpieczenia nowego pojazdu wyniesie znacznie mniej! Dodatkowym czynnikiem ułatwiającym determinację przy sprzedaży pojazdu może być data wygaśnięcia polisy i konieczność zawarcia nowej, a co za tym idzie czas oczekiwania na jej zwrot z firmy ubezpieczeniowej i zamrożenie środków. 

Większe bezpieczeństwolinhouse

Wystarczy prześledzić punktacje różnych modeli samochodów, różnych marek w testach NCAP, aby móc stwierdzić, że pod tym względem rynek motoryzacyjny bardzo mocno się zmienił. Poruszanie się starym autem może okazać się pod wieloma aspektami mniej bezpieczne, niż pojazdem z nowszych roczników. A przecież nowy samochód - nawet jeśli nie jest znacząco młodszy od poprzedniego, to prawdopodobnie ma o wiele lepszy stan techniczny niż auto, którego złomowanie lub auto skup przyszło nam rozważać. 

A dlaczego sprzedaż właśnie na skupie aut? linhouse


Każdy samochód możemy oczywiście sprzedać sami, mało tego, często prowadząc własnymi środkami sprzedaż auta jesteśmy w stanie uzyskać za niego lepszą cenę. Jednak jak to w życiu bywa - każdy kij ma dwa końce. Osoby prywatne często decydują się transakcję w skupach samochodowych lub komisach, oddając swoje pojazdy fachowcom przez to, że oprócz ceny za auto liczą się także dodatkowe kwestie. Dobry skup aut zapewni swoim klientom perfekcyjną obsługę sprzedaży i szereg zalet, dzięki którym sprzedaż auta w ten sposób będzie naprawdę korzystna. Firmy skupujące i złomujące samochody, zwłaszcza te, które mają wieloletnie doświadczenie, umożliwiają kupno auta na atrakcyjnych warunkach, przez co mają setki zadowolonych klientów. Jakie więc są plusy skorzystania z auto skupu?

Czas realizacji transakcji Setka wyświetleń ogłoszeń, 10 telefonów z zapytaniem, 3 jazdy próbne i... zero chętnych - to całkiem możliwy scenariusz. Niestety sprzedaż aut przez ogłoszenia nie jest łatwa! Nie jest też szybka, jak na każdym fachowym skupie samochodów, do którego dzwonisz, umawiasz się na odbiór auta i dostajesz gotówkę od ręki. Usługi skupu aut mają opanowany proces sprzedażowy do tego stopnia, że nie tylko załatwisz wszystko jednego dnia, a nawet możesz zrobić to w ciągu kilku godzin. Jeśli nie masz czasu na czekanie, to rozwiązanie zdecydowanie jest dla Ciebie.

Samochody w każdym stanielinhouse


Auto skupy i złomowiska samochodowe nie odpuszczają sprzedaży przez kilka mało istotnych defektów. Większość z nich oferuje skup niezależnie od stanu powłok lakierniczych, ewentualnych zadrapań, widocznych śladów po malowaniu i tym podobnych. Oczywiście kwota należna za pojazd zostaje odpowiednio pomniejszona, ale jego kupno nadal jest możliwe. Inaczej ma się to w przypadku auto złomu, do którego możemy oddać samochód nawet bez drzwi, a i tak zostanie on od nas odebrany, o ile waga auta znacząco nie odbiega od tej zanotowanej w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. 


Prawidłowe formalnościSprzedając auto na umowę bez względu czy dokonujemy tego prywatnie czy z pomocą skupu, powinniśmy szczególnie zadbać o legalność podjętych działań. Korzystając z usług złomowania samochodów oraz auto skupu będziemy mieć pewność, że osoba, z którą spisujemy umowę nie jest podstawionym słupem, a na dokumentach znajdują się legalne dane. Dbając o to, możemy uchronić się od wielu dotkliwych konsekwencji, a zwłaszcza od kary za brak OC nakładanej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W przypadku nieważnej umowy, instytucja ta może nas potraktować jak osobę unikającą opłacanie składek i nałożyć na nas dotkliwą karę.


Fachowcy od skupu pojazdów i złomowania samochodówJeśli szukasz legalnie działającej firmy, do której możesz oddać auto na skup w każdym stanie technicznym, sprawdź ofertę dużych i uznanych przedsiębiorstw. Zwróć uwagę na to, komu powierzasz sprzedawane auto, aby nie narazić się na potencjalnie nieuczciwe oferty. Jeśli złomujesz samochód zawsze wymagaj odpowiedniego "papieru" czyli zaświadczenia o demontażu lub legalnej umowy skupu. Dzięki profesjonalistom w branży sprzedaż samochodu może okazać się o wiele prostsza niż mogłaby się wydawać, a na pewno pozwoli Ci zaoszczędzić zasoby czasu, który w wielu wypadkach jest bezcenny.Skup samochodów używanych oraz fachowe złomowanie aut to także usługi szeroko dostępne nie tylko dla aut osobowych. Możesz więc oddać do złomowania albo zlecić skup na auta dostawcze, auta terenowe, busy i vany. Największą popularnością cieszą się firmy przyjmujące każde auto, oraz takie, w których skup aut jest możliwy niezależnie od marki i rocznika pojazdu. Dokonując złomowania lub sprzedając auto na umowę nie zapomnij o przygotowaniu dokumentów do sprzedawanego samochodu, oraz pamiętaj także konieczności posiadania ważnego Dowodu Osobistego, dzięki któremu potwierdzisz swoje dane. 

Opracowanie artykułu: Schrott - specjaliści dla których liczy się każdy klient. Oferują najlepsze ceny za auto skup i złomowanie aut w Gliwicach oraz profesjonalny auto złom w Knurowie. Firma swoim zasięgiem obejmuje teren całego Śląska, działając również w innych miastach Województwa Śląskiego, gdzie odbiera samochody od osób prywatnych własnym, wyspecjalizowanym transportem. Zadzwoń i umów się na dojazd lawetą w dowolne miejsce, które wskażesz. Legalny skup aut i świetni fachowcy od auto kasacji.