bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 16 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1626

Ostrzeżenie IMGW: uwaga na przymrozki i oblodzenie dróg

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami i oblodzeniem dla południowej części województwa śląskiego. Temperatura przy gruncie może spać do -6°C.

mokra droga, oblodzenie
Ostrzeżenie IMGW: uwaga na przymrozki i oblodzenie dróg · fot. pixabay.com


- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -4°C, temperatura minimalna przy gruncie około -6°C - informuje Małgorzata Koper, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Drugie z ostrzeżeń dotyczy przymrozków. Jak czytamy w komunikacie IMGW-PIB, "miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -4°C, przy gruncie do -6°C". Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska również szacuje się na 80%.

Obydwa powyższe ostrzeżenia obowiązują od godziny 19.00 w sobotę, 16 kwietnia do godziny 8.00 w niedzielę, 17 kwietnia na obszarze miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: IMGW

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.