bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 20 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 320

Jak system TMS przyspiesza prace i redukuje koszty dla firm transportowych?

Materiał partnera:

Jak system TMS przyspiesza prace i redukuje koszty dla firm transportowych?

Jak system TMS przyspiesza prace i redukuje koszty dla firm transportowych?


Firmy transportowe - największe problemyBranża transportowa, logistyczna i spedycyjna, jak wcześniej już wspomniano od wielu lat, boryka się z ciężkimi do wyeliminowania problemami. Rosnące koszty realizowania podstawowych aktywności firmy, problemy związane z zarządzaniem flotą i zasobami ludzkimi, a także coraz bardziej skomplikowane przepisy prawa znacznie utrudniają zwiększenie konkurencyjności firmy z branży TSL.

Problemy polegające na rosnących kosztach z reguły znajdują swoje źródło w kilku obszarach - puste przebiegi powracających pojazdów, brak umiejętności optymalnego zarządzania flotą, ale też błędy związane z rozliczeniami kontrahentów, oraz pracowników. Oczywiście przeorganizowanie zasad związanych z prowadzeniem firmy może przyczynić się do poprawy efektywności pracy, jednak zwiększona liczba zleceń, a co za tym idzie, większy nakład pracy może wciąż pogłębiać te same problemy. Jednym z rozwiązań na usprawnienie problemów w branży będzie wdrożenie systemu klasy TMS (Transportation Management System).

systemy-tms


W jaki sposób system TMS usprawnia działania branży TSL?System klasy TMS od mbis.pl to innowacyjne narzędzie, którego podstawowym celem jest usprawnienie procesu zarządzania wszystkimi procesami związanymi z obsługą klientów branży transportowej. System TMS pomaga w zarządzaniu zamówieniami, alokacją zasobów oraz pracowników do konkretnego zamówienia, wystandaryzowanym planowania w ramach kilku nadchodzących zamówień, a także zarządzaniem dostawami.

Transportation Management System jednak nie ogranicza się jedynie do wsparcia na początkowym etapie planowania zamówienia. Narzędzia na bieżąco wspiera także w procesie samej realizacji zleceń, monitorując trasę, przewidując wszystkie opłaty drogowe i niesprzyjające warunki, a także kontrolując przebieg dostarczenia towaru do klienta.

TMS, ze względu na swoją kompleksowość zawiera w sobie też zaawansowane moduły rozliczania z kierowcami oraz kontrahentami, co w dzisiejszych czasach Pakietu Mobilności, jak szeroko opisuje biznesradar.pl, minimalizuje ryzyko błędnego naliczenia wynagrodzenia czy wartości transakcji.

programdlatransportuispedycjitms-dlaczegowartogomiec1


Dla kogo system TMS?Narzędzie klasy Transportation Management System jest w głównej mierze przeznaczony dla branży transportowej, spedycyjnej i logistycznej, gdzie istotą działania jest realizowanie usług w formie transportu towarów, osób lub innych zasobów.

Korzyściami związanymi z TMS powinno zainteresować się każde przedsiębiorstwo, które na etapie realizowania swoich procesów zauważyła generowanie nadmiernych kosztów związanych z zarządzaniem zleceniami, notuje przestoje ze względu na nieefektywny proces lub obniżyła jakość realizacji swoich usług ze względu na błędy, które mogły być wyeliminowane już na etapie planowania. TMS zapewni usprawnianie całego cyklu życia procesu biznesowego, począwszy od uzyskania zamówienia aż po rozliczenie się z klientem.