bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 20 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 18015

[FOTO] Pietrzykowice: przeładowana przyczepka przyczyną solidnej kraksy

W środę, 20 kwietnia po godzinie 7.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na S-1 między Żywcem a Bielskiem-Białą. Na wysokości wsi Pietrzykowice zderzyły się dwa pojazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala. Nie obeszło się bez sporych utrudnień. Setki osób spóźniły się dziś do pracy.

Wypadek na S-1 w Pietrzykowicach - 20.04.2022 · fot. Bielskie Drogi


Okoliczności nie będą raczej dla nikogo zaskoczeniem. Kierowca Citroena przeładował przyczepkę drewnem i źle rozmieścił ładunek. Przyczepa zaczęła wężykować i kierowca nie był w stanie zapanować na tym zjawiskiem. Zestaw wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne. Przy okazji doszło do uderzenia w prawidłowo jadącego Peugeota, który poruszał się w tym samym kierunku.

Kobieta kierująca Peugeotem została ranna. W trybie pilnym została przetransportowana do szpitala. Na jezdnię rozsypał się ładunek w postaci drewnianych stempli. Na czas sprzątania jezdni i czynności dochodzeniowo-śledczych policji, droga w stronę Bielska-Białej była zablokowana. Trwało to ok. 45 minut. Po tym czasie wznowiono ruch jednym pasem, ale korek i tak miał blisko 5 kilometrów. Utrudnienia łącznie trwały blisko dwie godziny. Dalsze czynności w sprawie prowadzi żywiecka policja.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.