bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 22 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 3187

Rusza przebudowa drogi Czaniec - Porąbka. Będą utrudnienia w ruchu

Wkrótce ruszy rozbudowa drogi powiatowej- ul. Bukowskiej w gminie Porąbka. Właśnie przekazano wykonawcy plac budowy. Mowa o prawie 2,5- kilometrowym odcinku na trasie z Czańca do Porąbki.

Droga z Czańca do Porąbki
Droga z Czańca do Porąbki · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Mowa o prawie 2,5- kilometrowym odcinku na trasie z Czańca do Porąbki. Inwestycja, warta prawie 14 mln zł zostanie zrealizowana dzięki środkom z rządowego funduszu „Polski Ład”. Powiat Bielski pozyskał na ten cel 95 proc. wartości całego przedsięwzięcia. Wkład własny zapewniają po połowie: gmina Porąbka i powiat.

Drogowcy pojawią się na odcinku od skrzyżowania z ul. Kard. Karola Wojtyły do skrzyżowania z ul. Brzozową. Inwestycja obejmuje poszerzenie jezdni, przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi oraz budowę zatok autobusowych. - Droga jest można powiedzieć piękną turystyczną „półką”, jeśli chodzi o przejazd, natomiast buduje się tam coraz więcej domów i staje się ona niebezpieczna. Właśnie dlatego na całej długości powstanie tam chodnik lub pobocze. Cieszę się i dziękuję za wsparcie z „Polskiego Ładu”, ponieważ nie byłoby nas stać na tak kosztowną przebudowę - mówi starosta Andrzej Płonka.

Kolejna kluczowa sprawa, to odwodnienie. Przy ul. Bukowskiej wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, a istniejące przepusty zostaną przebudowane. Na miejscu pojawi się tymczasowa organizacja ruchu, wraz z postępem prac mogą się pojawić okresowe utrudnienia. Wykonawca ma czas do lipca 2023 r.

sid / bielskiedrogi.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.