bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 25 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 6742

Niebezpieczne skrzyżowanie w Czańcu doczeka się rozbudowy

Będzie rozbudowa niebezpiecznego skrzyżowania na drodze krajowej nr 52 w Czańcu. Chodzi o skrzyżowanie DK-52 z drogami powiatowymi Czaniec - Roczyny - Andrychów oraz Czaniec - Porąbka w Czańcu

Niebezpieczne skrzyżowanie w Czańcu doczeka się rozbudowy
Niebezpieczne skrzyżowanie w Czańcu doczeka się rozbudowy · fot. GDDKiA


Przeprowadzenie inwestycji zapowiedziała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak poinformowała, "realizacja inwestycji wynika z konieczności poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zmniejszenie liczby punktów kolizyjnych, upłynnienie ruchu i zwiększenie czytelności istniejących skrzyżowań".

- Obecnie komunikacja terenów przyległych następuje poprzez zjazdy zlokalizowane po wewnętrznej stronie łuku drogi krajowej, co powoduje realne zagrożenie zarówno dla włączających się do ruchu mieszkańców gminy, jak i podróżujących drogą krajową - zauważa GDDKiA.Istniejąca droga zostanie dostosowana do obowiązujących parametrów drogi klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego), wybudowane lub przebudowane zostaną chodniki i drogi rowerowe. Zaprojektowano zastąpienie istniejącego skrzyżowania rondem trójwlotowym typu turbinowego.

Przewidywana jest również pełna wymiana istniejącej konstrukcji nawierzchni, co zwiększy jej nośność do 11,5 t/oś. Dla tego zadania decyzja ZRID została wydana w lutym 2022 roku. Planowana data ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy to III kwartał 2022 roku. Zadanie zaplanowano do realizacji w 2023 roku.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: GDDKiA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.