bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 10 maja 2017
  • wyświetleń: 2349

Poranne zderzenie na ul. Jesionowej. Jedna osoba trafiła do szpitala

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło dziś rano około godziny 6:25 na ul. Jesionowej w Bielsku-Białej. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Jak poinformowała nas mł. asp. Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki - do zderzenia doprowadziła 31-latka kierująca Fiatem Seicento. Podczas włączania się od ruchu z osiedlowej uliczki, nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącej Volkswagenem Polo 39-latce.

W wyniku zdarzenia ranna została kierująca Volkswagenem. Została przewieziona do szpitala ale na szczęście po badaniach okazało się, że nie obrażenia nie były poważne i mogła opuścić szpital. Uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Sprawczyni została ukarana mandatem.

Prawdopodobnie jednym z czynników, które wpłynęły na kolizję były nieprawidłowo zaparkowane samochody wzdłuż ul. Jesionowej. Kierująca Fiatem miała ograniczone pole widzenia i prawdopodobnie nie zauważyła jadącego w stronę ul. Cieszyńskiej Volkswagena.

Przypomnijmy, że przepisy stanowią jasno – nie wolno parkować w obrębie skrzyżowania. Minimalna odległość zaparkowanego samochodu od wyjazdu z ulicy powinna wynosić 10m. Niestety osiedla budowane (…)naście lub (…)dziesiąt lat temu nie były projektowane na tak dużą ilość samochodów i kierowcy często łamią przepisy ruchu drogowego parkując gdzie popadnie.

Poranne zderzenie na ul · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.