bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 29 kwietnia 2022
  • 30 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1987

Kolejny etap przebudowy ul. Warszawskiej

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ubiega się o zewnętrzne środki na realizację kolejnych miejskich projektów drogowych. W najbliższych dniach zapadnie ostateczna decyzja dotycząca finansowania kolejnego etapu rozbudowy ulicy Warszawskiej.

Kolejny etap przebudowy ul. Warszawskiej. Wkrótce decyzja o dofinansowaniu
Kolejny etap przebudowy ul. Warszawskiej. Wkrótce decyzja o dofinansowaniu · fot. MZD Bielsko-Biała


- Każda złotówka włożona w poprawę stanu ulic przyczynia się nie tylko do zwiększenia komfortu podróżowania, ale co ważniejsze do poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Nie dziwi zatem, że komórki odpowiedzialne za pozyskiwanie dodatkowych środków na finansowanie różnego rodzaju przedsięwzięć przeczesują wszelkie ogłoszone lub planowane konkursy i programy. Nie inaczej jest w Miejskim Zarządzie Dróg, którego pracownicy w tym roku spodziewają się kolejnych środków pozyskanych z funduszy o które aplikowali w kilku odrębnych źródłach - podkreśla Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

W najbliższym czasie zapadnie ostateczna decyzja w sprawie dofinansowania w ramach Rezerwy Subwencji Ogólnej. Chodzi o przebudowę jednej z ważniejszych arterii wylotowych z miasta. Bielsko-Biała w ramach złożonego projektu wnioskuje o dofinansowanie przebudowy wschodniej jezdni ulicy Warszawskiej na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Sarni Stok/Eugeniusza Kwiatkowskiego i węzłem zjazdowym na Centrum Handlowe Koniczynka. Na to przedsięwzięcie miasto planuje wydać 11,6 mln zł, z czego wnioskowana kwota dotacji wynosi 5,6 mln zł.

Obecnie wniosek jest w trakcie oceny. Uzyskał pozytywną ocenę Ministerstwa Infrastruktury, a teraz oczekuje na akceptację Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W przypadku otrzymania dofinansowania - zadanie realizowane będzie w 2022 r. W ramach zadania planowany jest także doraźny remont związany z zabezpieczeniem izolacji na pobliskim wiadukcie nad ul. Mazańcowicką.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.