bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 4 maja 2022
  • wyświetleń: 1938

Kremowe tablice systemu MSI pojawią się na nowych rondach

Nowe tablice Miejskiego Systemu Informacji w Bielsku-Białej już niebawem oznaczą niedawno wybudowane ronda. Obszar znajduje się poza historycznym centrum miasta, więc tablice będą wykonane w kolorze kremowym.

Kremowe tablice miejskiego systemu na bielskich rondach
Kremowe tablice miejskiego systemu na bielskich rondach · fot. MZD Bielsko-Biała


Od 2008 roku miasto wdraża system identyfikacji przestrzeni publicznej poprzez budowę usystematyzowanego i spójnego kolorystycznie systemu informacji. Jego instalację rozpoczęto od ścisłego centrum miasta tworzącego tzw. Strefę I. W Olszówce równolegle pojawiły się tabliczki w odwróconej kolorystyce z kremowym tłem i brązowymi napisami.

- Do dziś Miejski System Informacji wciąż się rozrasta, obejmuje coraz to nowe kwartały, a tabliczki pojawiają się zarówno na budynkach, wiatach przystankowych, przy skrzyżowaniach, jak i w lokalizacjach kierujących turystów do ciekawych i ważnych miejsc - zauważa Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

W najbliższych tygodniach MZD zainstaluje kolejne tabliczki. Tym razem obejmą miejsca znajdujące się poza centrum miasta, czyli w Strefie II. Decyzją Rady Miejskiej w Bielsku-Białej swoich patronów podczas niedawnych sesji doczekały się bowiem nowe ronda wzdłuż ul. Cieszyńskiej. W związku z tym to właśnie ich imiona ozdobią nowe kremowe tablice.

Najbardziej oddalonym od centrum miasta jest rondo na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej oraz Światopełka i nosi imię księdza Jana Jeżowicza. Drugi zestaw tablic ozdobi rondo Franciszka Kuboka u wlotu w ul. Jaworzańską. Następne pojawią się na rondzie Bronisława Kokotka w centrum Wapienicy, a kolejne na rondzie Czesława Niemena.

Instalując nowe wiaty przystankowe w ciągu rozbudowanej ul. Cieszyńskiej, MZD równolegle stosował zgodną z wytycznymi Miejskiego Systemu Informacji w Bielsku-Białej kolorystykę i ich oznakowanie. System wciąż się rozrasta obejmując sukcesywnie coraz większe obszary miasta.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.