bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 4 maja 2022
  • wyświetleń: 2203

Policjanci podsumowali długi weekend majowy na drogach

Za nami długi weekend majowy, podczas którego nad bezpieczeństwem na drogach każdego dnia czuwało kilkudziesięciu policjantów. W naszym regionie nie doszło do wypadków drogowych, mundurowi odnotowali 43 kolizje drogowe. Zatrzymano pięciu pijanych kierowców.

Działania "Prędkość": ponad 100 wykroczeń i 90 mandatów - 27.04.2022
Policjanci podsumowali długi weekend majowy na drogach · fot. KMP Bielsko-Biała


Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły policji. - Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach - informują policjanci z KMP w Bielsku-Białej.

W czasie majowego weekendu na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego nie doszło do ani jednego wypadku drogowego, odnotowaliśmy natomiast 43 kolizje drogowe, a stróże prawa zatrzymali 5 kierowców w stanie nietrzeźwości. Policjanci zadbają także o bezpieczeństwo osób, które dzisiaj wracają z majowego wypoczynku.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.