bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 5 maja 2022
  • wyświetleń: 2092

[FOTO] Przed nami II Spotkanie Miłośników Starej Motoryzacji

Śląska Rodzina Syren oraz Muzeum Motoryzacji i Techniki w Ligocie w gminie Czechowice-Dziedzice zapraszają do Cieszyna na "II Spotkanie Miłośników Starej Motoryzacji", które odbędzie się od 21 do 22 maja na Campingu Pod Czarnym Bocianem.

Przed nami II Spotkanie Miłośników Starej Motoryzacji · fot. Materiały prasowe


Osoby chętne do udziału w zlocie mogą przyjechać już w piątek, 20 maja. Na terenie campingu znajdują się domki do wynajęcia (32 miejsca) oraz możliwość ustawienia przyczepy, kampera bądź namiotu.

Impreza jest połączeniem tradycyjnego zlotu z integracją i noclegiem z jednodniowym Rajdem Turystycznym z konkurencjami i zwiedzaniem na trasie. Uczestnicy mogą brać udział w całej imprezie lub w samym Rajdzie Turystycznym, który odbędzie się w sobotę, 21 maja.

- Pomysł na taką formułę imprezy zrodził się w zeszłym roku, kiedy to pandemia zmusiła nas do zmiany terminu Śląskiego Zlotu Syren oraz uniemożliwiła organizację Zlotu Samochodów z lat 70-tych i nie tylko...
Wtedy to postanowiliśmy niejako połączyć obie formuły i tak oto powstały Klasyki na granic
- mówią organizatorzy wydarzenia.

Podczas Rajdu zostaną przeprowadzone punktowane konkurencje, wystawy pojazdów i zwiedzanie galerii pojazdów i staroci w Ochabach - jazda-historyczna.pl. Trasa prowadzić będzie malowniczymi terenami Śląska Cieszyńskiego, będzie także możliwość zakosztowania czeskich smakołyków - baza imprezy zlokalizowana jest dokładnie na granicy, bezpośrednio przy rzece Olza.

Przed nami II Spotkanie Miłośników Starej Motoryzacji
Przed nami II Spotkanie Miłośników Starej Motoryzacji · fot. Materiały prasowe


Zgłoszenia przyjmowane są do 4 maja dla osób planujących nocleg w pokojach oraz do 15 maja dla osób, które wybierają nocleg na polu kampingowym lub przyjadą tylko na jeden dzień (sobota). Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj. W razie problemów z wypełnieniem zgłoszenia organizatorzy proszą o kontakt na zlot@syren.pl lub 
tel. 606110158.Organizatorzy proszą również o wysyłanie zdjęć pojazdów na zlot@syren.pl

Pojazdy dopuszczone: Pojazdy wyprodukowane przed 1990 rokiem - młodsze pojazdy mogą zostać dopuszczone wyłącznie po indywidualnej decyzji organizatora. Nie dotyczy to pojazdów: TRABANT oraz pojazdów produkcji polskiej. Ilość miejsc i załóg ograniczona, a o kwalifikacji decyduje organizator.

Ramowy program zlotu20 maja - Piątek (opcjonalny)
  • 18:00 - 24:00 - zakwaterowanie + impreza integracyjna - ognisko - będzie zrzutka na drewno i kiełbasę


21 maja - Sobota
  • 12:00 - zapisy na terenie Campingu Pod Czarnym Bocianem lub na Parkingu pod Campingiem + ŻUREK
  • 13:00 Wyjazd na trasę Rajdu turystyczno-krajoznawczego po ŚLĄSKU CIESZYŃSKIM
  • 14:30 - 16:00 - JAZDA HISTORYCZNA - jazda-historyczna.pl Zwiedzanie Galerii pojazdów i staroci w Ochabach
  • 17:00 Powrót na teren Campingu. Wystawa pojazdów na PARKINGU POD CAMPINGIEM POD CZARNYM BOCIANEM W CIESZYNIE
  • 18:00 - OGŁOSZENIE WYNIKÓW I ROZDANIE NAGRÓD
  • 19:00 - Kolacja - impreza integracyjna dla osób pozostających na nocleg - po uzgodnieniu również dla innych (po uiszczeniu opłaty).


22 maja - Niedziela

Śniadanie we własnym zakresie i powrót do domów.

- Wszystkie opłaty związane z noclegami i wyżywieniem wnoszone będą na Campingu, każdy melduje się oddzielnie w recepcji. Z przyczepą lub z namiotem nie mamy ograniczeń ilości osób. Natomiast w domkach są tylko 32 miejsca! - wyjaśniają organizatorzy zlotu.

UWAGA! warunkiem uczestnictwa jest potwierdzenie zwrotne od organizatora. Organizator zastrzega możliwość odwołania imprezy bez podania przyczyny. Każda załoga pozostająca na nocleg zobowiązana jest samodzielnie zarezerwować noclegi do 4 maja.
www.camping.cieszyn.pl
CAMPING Pod Czarnym Bocianem
ul. Jana Łyska 16,
43-400 Cieszyn

mp / bielskiedrogi.pl
źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.