bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 5 maja 2022
  • wyświetleń: 2798

[FOTO] Przed nami II Spotkanie Miłośników Starej Motoryzacji

Śląska Rodzina Syren oraz Muzeum Motoryzacji i Techniki w Ligocie w gminie Czechowice-Dziedzice zapraszają do Cieszyna na "II Spotkanie Miłośników Starej Motoryzacji", które odbędzie się od 21 do 22 maja na Campingu Pod Czarnym Bocianem.

Reklama

Przed nami II Spotkanie Miłośników Starej Motoryzacji · fot. Materiały prasowe


Osoby chętne do udziału w zlocie mogą przyjechać już w piątek, 20 maja. Na terenie campingu znajdują się domki do wynajęcia (32 miejsca) oraz możliwość ustawienia przyczepy, kampera bądź namiotu.

Impreza jest połączeniem tradycyjnego zlotu z integracją i noclegiem z jednodniowym Rajdem Turystycznym z konkurencjami i zwiedzaniem na trasie. Uczestnicy mogą brać udział w całej imprezie lub w samym Rajdzie Turystycznym, który odbędzie się w sobotę, 21 maja.

- Pomysł na taką formułę imprezy zrodził się w zeszłym roku, kiedy to pandemia zmusiła nas do zmiany terminu Śląskiego Zlotu Syren oraz uniemożliwiła organizację Zlotu Samochodów z lat 70-tych i nie tylko...
Wtedy to postanowiliśmy niejako połączyć obie formuły i tak oto powstały Klasyki na granic
- mówią organizatorzy wydarzenia.

Podczas Rajdu zostaną przeprowadzone punktowane konkurencje, wystawy pojazdów i zwiedzanie galerii pojazdów i staroci w Ochabach - http://jazda-historyczna.pl. Trasa prowadzić będzie malowniczymi terenami Śląska Cieszyńskiego, będzie także możliwość zakosztowania czeskich smakołyków - baza imprezy zlokalizowana jest dokładnie na granicy, bezpośrednio przy rzece Olza.

Przed nami II Spotkanie Miłośników Starej Motoryzacji
Przed nami II Spotkanie Miłośników Starej Motoryzacji · fot. Materiały prasowe


Zgłoszenia przyjmowane są do 4 maja dla osób planujących nocleg w pokojach oraz do 15 maja dla osób, które wybierają nocleg na polu kampingowym lub przyjadą tylko na jeden dzień (sobota). Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj. W razie problemów z wypełnieniem zgłoszenia organizatorzy proszą o kontakt na zlot@syren.pl lub 
tel. 606110158.Organizatorzy proszą również o wysyłanie zdjęć pojazdów na zlot@syren.pl

Pojazdy dopuszczone: Pojazdy wyprodukowane przed 1990 rokiem - młodsze pojazdy mogą zostać dopuszczone wyłącznie po indywidualnej decyzji organizatora. Nie dotyczy to pojazdów: TRABANT oraz pojazdów produkcji polskiej. Ilość miejsc i załóg ograniczona, a o kwalifikacji decyduje organizator.

Ramowy program zlotu20 maja - Piątek (opcjonalny)
  • 18:00 - 24:00 - zakwaterowanie + impreza integracyjna - ognisko - będzie zrzutka na drewno i kiełbasę


21 maja - Sobota
  • 12:00 - zapisy na terenie Campingu Pod Czarnym Bocianem lub na Parkingu pod Campingiem + ŻUREK
  • 13:00 Wyjazd na trasę Rajdu turystyczno-krajoznawczego po ŚLĄSKU CIESZYŃSKIM
  • 14:30 - 16:00 - JAZDA HISTORYCZNA - http://jazda-historyczna.pl Zwiedzanie Galerii pojazdów i staroci w Ochabach
  • 17:00 Powrót na teren Campingu. Wystawa pojazdów na PARKINGU POD CAMPINGIEM POD CZARNYM BOCIANEM W CIESZYNIE
  • 18:00 - OGŁOSZENIE WYNIKÓW I ROZDANIE NAGRÓD
  • 19:00 - Kolacja - impreza integracyjna dla osób pozostających na nocleg - po uzgodnieniu również dla innych (po uiszczeniu opłaty).


22 maja - Niedziela

Śniadanie we własnym zakresie i powrót do domów.

- Wszystkie opłaty związane z noclegami i wyżywieniem wnoszone będą na Campingu, każdy melduje się oddzielnie w recepcji. Z przyczepą lub z namiotem nie mamy ograniczeń ilości osób. Natomiast w domkach są tylko 32 miejsca! - wyjaśniają organizatorzy zlotu.

UWAGA! warunkiem uczestnictwa jest potwierdzenie zwrotne od organizatora. Organizator zastrzega możliwość odwołania imprezy bez podania przyczyny. Każda załoga pozostająca na nocleg zobowiązana jest samodzielnie zarezerwować noclegi do 4 maja.
http://www.camping.cieszyn.pl
CAMPING Pod Czarnym Bocianem
ul. Jana Łyska 16,
43-400 Cieszyn

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.