bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 6 maja 2022
  • wyświetleń: 4023

[FOTO] Poślizg podczas deszczu zakończony czołowym zderzeniem

W czwartek, 5 maja nad regionem przeszły pierwsze wiosenne burze. Po godzinie 17.00 miejscami zaczęło dość mocno padać i grzmieć. Tak właśnie było w Międzyrzeczu Górnym, gdzie na ul. Jasienickiej w strugach deszczu doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Wypadek w Międzyrzeczu Górnym - 5.05.2022
Wypadek w Międzyrzeczu Górnym - 5.05.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Młody kierowca Seata prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych i samochód na łuku drogi wpadł w podsterowany poślizg. Samochód w sposób niekontrolowany zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z nadjeżdżającą z przeciwka Skodą. Uderzenie było mocne. Oba pojazdy uległy znacznym uszkodzeniom. Doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych.

Na miejscu interweniowali strażacy z lokalnej jednostki OSP Międzyrzecze Górne i zastępy z JRG-2 w Bielsku-Białej. Wezwano także pogotowie ratunkowe. Kierująca Skodą została poddana badaniom. Konieczna okazała się hospitalizacja. Droga była zablokowana przez blisko godzinę.

Warto pamiętać o tym, że intensywne opady deszczu powodują zaleganie wody na jezdni. W przypadku zbyt dużej prędkości, opony mogą nie zdążyć odprowadzić wody na boki i stracić kontakt z podłożem. To zjawisko fachowo nazywa się aquaplaning i jest przyczyną wielu poważnych wypadków.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.