bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 9 maja 2022
  • 10 maja 2022
  • wyświetleń: 16784

Strumień: wybuch gazu w budynku mieszkalnym. 1 osoba ranna

W poniedziałek, 9 maja około godziny 20.30 na ul. Dolnej w Strumieniu (pow. cieszyński), doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym. Eksplodowała butla z gazem propan-butan. Na miejscu pracowały liczne zastępy straży pożarnej. Zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wybuch gazu w Strumieniu - 9.05.2022 · fot. Bielskie Drogi


Jak przekazał nam mł. bryg. mgr inż. Michał Pokrzywa z PSP w Cieszynie, na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej. Były to zarówno jednostki PSP i OSP. Po eksplozji doszło do częściowego zawalenia się dachu budynku i pożaru. Spłonęły dwa pomieszczenia (ok. 30mkw). Obrażeń ciała doznał jeden z lokatorów. Mężczyzna został poparzony i ma uraz ręki. Wśród lokalnej społeczności krążyła plotka, że była prowadzona reanimacja. Ta informacja nie polega jednak na prawdzie.

Po rannego zadysponowano śmigłowiec LPR (Ratownik 6 z bazy HEMS w podkrakowskich Balicach). Latająca karetka przetransportowała pacjenta do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Szczegóły zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Teren wokół budynku został wygrodzony. Wstrzymano ruch kołowy i pieszy. Kierowcy jadący przez centrum Strumienia musieli liczyć się z kilkugodzinnymi utrudnieniami.

Loading...


Loading...

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.