bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 13 maja 2022
  • wyświetleń: 1962

Jechał mając 3 promile. Zatrzymał go policjant po służbie

Kryminalny z komendy w Bielsku-Białej w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. W środowe południe dokonał zatrzymania 45-latka, który prowadził osobową kię, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna okazał się także poszukiwany przez sąd.

Pijany, alkohol, alkomat, policja, kontrola
Jechał mając 3 promile. Zatrzymał go policjant po służbie · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Do zdarzenia doszło w środę, 11 maja na terenie powiatu żywieckiego. W jednej z miejscowości gminy Łodygowice kierujący osobową kią uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie odjechał. Wszystko widział będący już po służbie policjant z bielskiej komendy, który podszedł do siedzącego w samochodzie mężczyzny. Była od niego wyczuwalna silna woń alkoholu i wyraźnie znajdował się pod jego wpływem. Stróż prawa zabrał mu kluczyki, uniemożliwił ucieczkę i wezwał na miejsce patrol.

Kiedy na miejsce dojechali mundurowi z komisariatu w Łodygowicach, sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że prowadził, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu 45-latka w policyjnej bazie danych wyszło też na jaw, że był poszukiwany przez sąd. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Na rozprawę poczeka w zakładzie karnym, do którego trafi zgodnie z dyspozycją sądu, który go poszukiwał.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.