bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 16 maja 2022
  • wyświetleń: 2306

[FOTO] Nowy asfalt na ul.Grażyńskiego. Wkrótce kolejne prace

Nowy asfalt na blisko 200-metrowym odcinku ul. Michała Grażyńskiego już jest, a w najbliższych dniach drogowcy wejdą na ulice Stefana Okrzei, Jana Kilińskiego i Podwale. Prace drogowe na wymienionych odcinkach odbywają się w ramach robot odtworzeniowych.

Nowy asfalt na ul.Grażyńskiego. Wkrótce kolejne prace · fot. MZD Bielsko-Biała


Nowa nawierzchnia pojawiła się na całej szerokości ul. Michała Grażyńskiego pomiędzy rondem przy wlocie w ul. Gazowniczą, a skrzyżowaniem z ul. Jana Kilińskiego. Podobne prace w najbliższych dniach obejmą całą długość ul. Jana Kilińskiego oraz krzyżujący się z nią odcinek ul. Podwale do skrzyżowania z ul. Okrzei. Od tego miejsca aż po ul. Stanisława Dubois nawierzchnia asfaltowa zostanie położona po południowej stronie osi jezdni, przykrywając ślad po wykopach zakończonej tu inwestycji.

Wszystkie prace na wymienionych odcinkach odbywają się w ramach odtworzenia pasa drogowego po uprzednim zajęciu go przez bielską spółkę wodociągową AQUA S.A. Firma prowadziła tu niedawno remont swojej infrastruktury podziemnej. W ramach koordynacji działań i współpracy z Miejskim Zarządem Dróg w Bielsku-Białej, gestorzy urządzeń podziemnych i tych znajdujących się w pasie drogowym otrzymują stosowne zezwolenia na prowadzenie koniecznych prac.

- Warunkiem jest jednak przywrócenie rozkopanych ciągów komunikacyjnych co najmniej do stanu sprzed wejścia w dany teren. Nie inaczej jest tym razem. AQUA S.A. zleciła odtworzenie omawianych wyżej odcinków ulic Eurovii S.A. Prace, jak wspomniano, już się zaczęły. Roboty są prowadzone etapami, a nadzór nad inwestycją odbywającą się na koszt AQUA S.A. sprawuje MZD - informuje miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.