bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 19 maja 2022
  • wyświetleń: 3332

Policyjny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli

W nocy z 17 na 18 maja na ulicach Czechowic-Dziedzic doszło do pościgu za kierowcą osobowego Volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna został zatrzymany po próbie pieszej ucieczki.

Policyjny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli
Policyjny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli · fot. Nadesłane przez czytelnika / Wojciech


Jak poinformował nas asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej, 36-letni mieszkaniec powiatu bielskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej, po czym rozpoczął ucieczkę ulicami Legionów, Niepodległości i Prusa, gdzie na skrzyżowaniu z ulicą Łukasiewicza nie wyhamował przed zakrętem i wjechał na chodnik. Mężczyzna rozpoczął ucieczkę pieszą, jednak po chwili został schwytany przez policjantów.

Okazało się, że 36-latek uciekał nie bez powodu - w chwili zatrzymania w organizmie miał 0,7 promila alkoholu, posiadał także zakaz prowadzenia pojazdów. Za ucieczkę przez policją, jazdę w stanie nietrzeźwym oraz prowadzenie pojazdu mimo zakazu grozi mu surowa kara. Jego samochód został odholowany na policyjny parking.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.