bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 12 maja 2017
  • wyświetleń: 2858

Wypadek ciężarówki na DK-1 w Bielsku-Białej

Na drodze krajowej nr 1 w granicach administracyjnych Bielska-Białej, doszło dziś rano do poważnego zdarzania drogowego. Kierowcy, którzy wybierali się w stronę Górnego Śląska, musieli swoje odczekać w korku.

Do zdarzenia doszło na jezdni w kierunku Katowic na wysokości hurtowni słodyczy, przed skrzyżowaniem ulicy Warszawskiej z ulicą Królewską. Z nieustalonych przyczyn kierowca ciężarówki z naczepą utracił panowanie nad pojazdem i uderzył z impetem w bariery energochłonne. Kierowca zestawu trafił do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka. Na miejscu występowały spore utrudnienia w ruchu. Ruch pojazdów w kierunku Katowic odbywał się jednym pasem. Podobna sytuacja występowała na jezdni w kierunku centrum Bielska-Białej, bowiem na lewym pasie znajdują się elementy ciągnika siodłowego i bariery energochłonnej.
Na miejsce ze względu na charakter drogi i potężne utrudnienia w ruchu została zadysponowany holownik pomocy drogowej. Niezbędne okazało się obrócenie zestawu i podczepienie uszkodzonych elementów ciągnika. Działania pomocy drogowej zostały zakończone ok. godziny 10:00. Droga zostałaby uprzątnięta szybciej ale z przyjazdem na miejsce zdarzenia zwlekał zarządca drogi, którego przedstawiciel powinien być obecny przy usuwaniu części infrastruktury drogowej (wycięcie części barierek w celu usunięcia ciężarówki).
Około godziny 10.30 zakończyły się wszystkie utrudnienia w ruchu.

Wypadek ciężarówki na DK-1 w Bielsku-Białej · fot. Bielskie Drogi

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.