bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 30 maja 2022
  • wyświetleń: 1707

Bielski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej udowodnił, że stróżem prawa jest się także w czasie wolnym od służby. W sobotni wieczór zatrzymał 37-latka, który prowadził osobowe bmw, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyźnie grozi teraz kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Pijany, alkohol, alkomat, policja, kontrola
Bielski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 18.00 na terenie powiatu żywieckiego. - Pod jedną z restauracji przy ulicy Kopernika podjechało osobowe bmw. Zza kierownicy wyszedł kompletnie pijany kierujący. Wszystko widział będący w tym czasie na wolnym policjant z bielskiej jedynki, który zatrzymał 37-latka, uniemożliwił mu odjechanie i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego żywieckiej komendy powiatowej - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

Kiedy na miejsce dojechali mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że prowadził, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu kara pozbawienia wolności nawet 2 lat, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.