bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 31 maja 2022
  • wyświetleń: 1671

[FOTO] Za nami "Bezpieczny Dzień Dziecka" w Parku Słowackiego

28 maja w Parku Słowackiego odbyła się wyjątkowa impreza dla dzieci - Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. W tym roku wydarzenie odbyło się już po raz 27.

Za nami "Bezpieczny Dzień Dziecka" w Parku Słowackiego - 28.05.2022 · fot. UM Bielsko-Biała


Impreza po raz kolejny została przygotowana we współpracy z bielską policją, wzięli w niej też udział mundurowi ze śląskiej drogówki. Dobra zabawa i nauka; takie połączenie to sposób na zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży, które w przystępny i łatwy do zapamiętania sposób uczą się zasad kodeksu drogowego i bezpiecznych nawyków.

Dni bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego otworzył barwny korowód ulicami miasta. Później zabawa przeniosła się do Parku Słowackiego. Tam swój sprzęt prezentowali policjanci, żołnierze, strażacy, strażnicy miejscy i ratownicy GOPR-u. Odbywały się pokazy i koncerty, a konkursy służyły zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

"Bezpieczny Dzień Dziecka" w Parku Słowackiego - 28.05.2022 · fot. KMP Bielsko-Biała


Goście, którzy tego dnia odwiedzili Park Słowackiego, mogli usiąść za sterami policyjnego quada czy kierownicą terenowego radiowozu oraz obejrzeć pokaz umiejętności policyjnych psów służbowych przeprowadzony przez przewodników czworonożnych stróżów prawa z bielskiego wydziału prewencji. Prawdziwe oblężenie przeżywało miasteczko ruchu drogowego i ogródek prewencji kryminalnej. Młodzież i dzieci chętnie przymierzała specjalistyczne wyposażenie, jakiego używają oddziały prewencji podczas zabezpieczenia imprez masowych.

Na zwycięzców konkursów drużynowych czekały cenne nagrody, m.in., telewizory, laserowe urządzenia wielofunkcyjne, łącznie 12 nagród głównych zakupionych przez Fundację Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego za kwotę 24 tys. złotych. Zwycięzcy indywidualnych zmagań otrzymali m.in. słuchawki bezprzewodowe, power banki, plecaki, torby turystyczne. Zaś dla wszystkich pozostałych uczestników konkursów były nagrody pocieszenia i słodycze.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała, UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.