bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 3 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2311

[FOTO] Kończy się przebudowa ul. Pocztowej. Droga zmienia wygląd

Ulica Pocztowa w Bielsku-Białej zmienia wygląd. Prócz głównego jej ciągu na odcinku od skrzyżowania z ul. Srebrną aż po budynek nr 49, bielski MZD planuje także przebudować parking w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 25. Właśnie otwarto oferty przetargowe na wykonawstwo tej inwestycji.

Przebudowa ul. Pocztowej w Bielsku-Białej - 3.06.2022 · fot. MZD Bielsko-Biała


Rozpoczęta jesienią ubiegłego roku inwestycja na ul. Pocztowej dobiega końca. Na całym planowanym odcinku zakończono już budowę kanalizacji deszczowej i przebudowę sieci teletechnicznej, elektrycznej oraz gazowej. Na dolnym odcinku, pomiędzy ulicami Srebrną i Czołgistów położono także warstwę wiążącą nawierzchni. Pozostała więc już tylko ostatnia warstwa ścieralna, która układana jest jako finalny etap inwestycji drogowych. Gotowe są także parkingi i chodniki wzdłuż ulicy. Na omawianym odcinku do wykonania pozostało już tylko wyniesienie skrzyżowania z ul. Czołgistów oraz przygotowanie oznakowania.

Na górnym odcinku, od Czołgistów do szlaku na Kozią Górę, rozpoczęło się właśnie układanie warstwy podbudowy bitumicznej oraz warstwy wiążącej nawierzchni. Do zakończenia pozostało tu umocnienia rowu, wykonanie zjazdów na posesje i uformowanie zieleńców. Na koniec pozostanie położenie ostatniej warstwy asfaltu, wykonanie oznakowania oraz ostatnie prace porządkowe. Termin zakończenia inwestycji wyznaczono na koniec sierpnia tego roku, a jej koszt wynosi 5,6 mln zł.

Niezależnie od przebudowy ul. Pocztowej Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej kończy postępowanie przetargowe na przebudowę sąsiadującego z ulicą parkingu w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 25. W miniony czwartek otwarto dokumenty złożone przez oferentów. O realizację ubiegają się dwie bielskie firmy ARBUD Anna Kluka oraz P.W. Radex Spółka z o.o.

Projekt obejmuje utworzenie 46 ogólnodostępnych, wyznaczonych miejsc postojowych oraz 3 dodatkowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Docelowo parking ma być wyposażony w system poboru opłat oraz szlaban. Zakończenie tej inwestycji zaplanowano na koniec tego roku.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.