bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 7 czerwca 2022
  • wyświetleń: 303

Jak prawidłowo podejść do wymiany koła w samochodzie?

Materiał partnera:

Przebita opona to zmora wszystkich kierowców, dlatego też zawsze warto mieć w bagażniku koło zapasowe. Opony na polskich drogach często poddawane są wielu próbom - koleiny, ostre kamienie, szkło; to wszystko tylko kilka z nich. Jazda z przebitym ogumieniem jest niebezpieczna zarówno dla uczestników ruchu, jak i dla stanu mechanicznego samochodu. To sprawia, że warto wiedzieć, jak zachować się podczas wystąpienia awarii tego rodzaju. W przypadku dróg ekspresowych i autostrad zachowamy się inaczej niż w mieście. Czasem z różnych powodów wymiana jest utrudniona i konieczne jest wezwanie pomocy drogowej. W tym wpisie dowiesz się, jak zachować się podczas złapania przysłowiowej gumy i jak przechowywać opony we właściwy sposób.

pomoc drogowa


Złapałem gumę - co teraz? Oto jak zachować się podczas wymiany przebitego kołaCzujesz, że komfort jazdy obniżył się, a Twój samochód ściąga w którąś ze stron? To typowe symptomy przebitej opony. Nie warto zwlekać z wymianą - kontynuowanie jazdy z niskim ciśnieniem w ogumieniu może skutkować poważnym uszkodzeniem felgi, nie mówiąc już o wprowadzeniu dużego zagrożenia dla wszystkich uczestników ruchu. Co należy zrobić w momencie zlokalizowania problemu? Przede wszystkim zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu. W przypadku miasta to pobocze, w przypadku autostrady i dróg ekspresowych to pas awaryjny. Po wymuszonym zatrzymaniu konieczne jest zasygnalizowanie problemu poprzez światła awaryjne i umieszczenie trójkąta ostrzegawczego za samochodem. W terenie zabudowanym powinien znaleźć się blisko pojazdu, na autostradzie i drodze ekspresowej w odległości co najmniej 100 metrów od auta. Poza obszarem zabudowanym to odległość od 30 do 50 metrów. Po wykonaniu tych czynności, można przystąpić do wymiany koła. Jeśli go nie posiadasz, to nie panikuj. Zawsze możesz wezwać pomoc drogową i bezpiecznie odholować auto. Fachowców znajdziesz na stronie pod adresem: pomocdrogowa-wroclaw.eu. Firma Pomoc Drogowa Wrocław służy pomocą na terenie całej Polski i Europy.

Jak przechowywać opony, aby zachowały fabryczną jakość na dłużej?Wystąpienie awarii z oponami w roli głównej często wynika z nadmiernej eksploatacji ogumienia. Nie tylko jednak to zwiększa prawdopodobieństwo „złapania gumy”. Szkło, gwoździe, ostre kamienie, ale także zły sposób przechowywania opony stanowią istotny czynnik. Warto zatrzymać się przy tym ostatnim, ponieważ to właśnie na przechowywanie jako właściciele mamy największy wpływ. Ważne jest tutaj miejsce. Pomieszczenie, w którym przechowywane są opony, powinno być odizolowane od jakichkolwiek zewnętrznych czynników. Mówimy tutaj o opadach atmosferycznych, a także o innych niepożądanych substancjach. Opony lubią suche i zacienione miejsca. Aby wyizolować ogumienie od warunków zewnętrznych w domowych, garażowych realiach, warto umieścić je w foliowe worki. Jeśli chowasz opony czynnie eksploatowane, to dobrze je najpierw oczyścić wodą pod ciśnieniem, a następnie wysuszyć. Dodatkowe konserwowanie raczej nie jest zalecane przez producentów. Jak widzisz - proces wcale nie jest tak skomplikowany. Zabezpiecz swoje opony, aby uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń na drogach!