bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 7 czerwca 2022
  • 8 czerwca 2022
  • wyświetleń: 3139

Policyjne działania NURD: ujawniono ponad 250 wykroczeń

We wtorek, 7 czerwca na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego. Mundurowi ujawnili blisko 250 wykroczeń.

Podczas działań NURD mundurowi ujawnili blisko 200 wykroczeń
Policyjne działania NURD: ujawniono ponad 250 wykroczeń · fot. KMP Bielsko-Biała


- Policjanci zaangażowani do działań ujawnili blisko 250 wykroczeń w ruchu drogowym. Ponad 200 wykroczeń popełnionych zostało przez kierujących pojazdami, a większość z tych naruszeń prawa to nieprzepisowe przejeżdżanie przejść dla pieszych. Ponad 50 wykroczeń popełnili "niechronieni". Ich wykroczenia polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle - informuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

Policjanci na sprawców wszystkich wykroczeń nałożyli niespełna 80 mandatów karnych i sporządzili 16 wniosków o ukaranie do sądu.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.