bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 8 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2218

Jawiszowice: bielski policjant pomógł uratować życie rowerzyście

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej w czasie wolnym od służby ruszył z pomocą rowerzyście, który upadł na jezdnię. Mundurowy wezwał pomoc, a następnie wspólnie z ratownikiem ZSR, policjantami z Komisariatu Policji w Brzeszczach oraz strażakami ochotnikami z Jawiszowic na zmianę prowadzili resuscytację krążeniowo - oddechową.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Olszyny w Jawiszowicach - 5.06.2022
Interwencja służb ratunkowych przy ul. Olszyny w Jawiszowicach - 5.06.2022 · fot. www.oswiecim112.pl


W niedzielę, 5 czerwca tuż po godzinie 19.00 policjant z bielskiej komendy policji jadąc samochodem ulicą Olszyny w Jawiszowicach, zauważył rowerzystę, który nagle upadł na jezdnię. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał się i pospieszył udzielić pierwszej pomocy. Widząc, że rowerzysta jest nieprzytomny, natychmiast wezwał pomoc, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Najbliżej miejsca zdarzenia znajdował się jeden z patroli z Komisariatu Policji w Brzeszczach. Mundurowi błyskawicznie udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali zgłaszającego oraz ratownika Zintegrowanej Służby Ratowniczej, który także zatrzymał się w celu udzielenia pierwszej pomocy rowerzyście.

- Ratownik medyczny monitorujący stan zdrowia nieprzytomnego mężczyzny w pewnej chwili dostrzegł, że traci on funkcje życiowe, więc natychmiast rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową, którą prowadził na zmianę z bielskim policjantem, policjantami z Komisariatu Policji w Brzeszczach oraz strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jawiszowicach, którzy również w kilka chwil od zgłoszenia dotarli na miejsce zdarzenia. Kiedy rowerzysta odzyskał funkcje życiowe, w stanie nieprzytomnym został przetransportowany przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do szpitala na leczenie - relacjonuje KPP w Oświęcimiu.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała, KPP Oświęcim

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.