bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 8 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1621

Rusza przebudowa ul. Węglowej. Wykonawcy przekazano plac budowy

Bez większych utrudnień dla kierowców rozpocznie się w czerwcu przebudowa drogi powiatowej Czechowice-Dziedzice - Kaniów. Właśnie przekazano wykonawcy plac budowy. Chodzi o półkilometrowy odcinek ul. Węglowej - od skrzyżowania z ul. Traugutta do przejazdu kolejowego.

Rusza przebudowa ul. Węglowej. Wykonawcy przekazano plac budowy
Rusza przebudowa ul. Węglowej. Wykonawcy przekazano plac budowy · fot. Powiat bielski


W ramach inwestycji trasa zostanie kompleksowo przebudowana - począwszy od wymiany podbudowy po ujednolicenie szerokości jezdni i nową nawierzchnię. Roboty obejmą  przebudowę zjazdów, chodników i 2 zatok autobusowych. Co istotne dla bezpieczeństwa mieszkańców doświetlone zostaną przejścia dla pieszych.

- To jeszcze pokłosie starych zniszczeń, które przyniosła powódź, a nie udało się w tamtym czasie zdobyć środków na remont drogi. Teraz sięgnęliśmy po wsparcie z budżetu państwa, za co bardzo dziękuję i fragment ul. Węglowej zostanie przebudowany - mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Koszt zadania to prawie 3,8 mln zł. Połowa tej kwoty to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, o które postarał się Powiat Bielski. Resztę, solidarnie po 25% dołożą samorządy: powiatowy i czechowicka gmina.

W chodniku przy ul. Węglowej od jakiegoś już czasu jest wymieniany wodociąg. Roboty prowadzą czechowickie wodociągi.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: Powiat Bielski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.