bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 10 czerwca 2022
  • wyświetleń: 4548

Kobiernice: pijany kierowca na stacji. Na miejsce ruszył komendant

Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci zatrzymali 33-latka, który z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, wsiadł za kierownicę osobowego seata. Interwencja była pilna, dlatego na miejsce ruszył kobiernicki komendant razem z kryminalnym. Mężczyźnie grozi teraz nawet 5 lat za kratami.

Kobiernice: pijany kierowca na stacji. Na miejsce ruszył komendant
Kobiernice: pijany kierowca na stacji. Na miejsce ruszył komendant · fot. KMP Bielsko-Biała


Wczoraj około 15.30 do dyżurnego Komisariatu Policji w Kobiernicach wpłynęło zgłoszenie od świadka, który widział, jak na stację paliw przy ulicy Bielskiej w Kobiernicach osobowym seatem przyjechał kompletnie nietrzeźwy kierujący. Interwencja była pilna, a patrole znajdowały się po drugiej stronie rejonu służbowego, dlatego na miejsce ruszył komendant kobiernickiej policji, aspirant Kamil Martyniak razem z kryminalnym, który miał tego dnia dyżur.

Stróże prawa zatrzymali 33-letniego mieszkańca województwa małopolskiego w momencie, kiedy wyjeżdżał już ze stacji paliw. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że wsiadając za kierownicę osobówki, złamał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

- Dziękujemy za obywatelską postawę świadkowi, dzięki któremu udało się zatrzymać drogowego przestępcę. Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska - zwraca uwagę asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.